1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan yeni kabine değerlendirmesi
Akar'dan yeni kabine değerlendirmesi

Akar'dan yeni kabine değerlendirmesi

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, yeni kabine ile ilgili açıklamalarda bulundu.

A+A-

Partisinin kurumsallaştığını ve şahıslara endeksli olmadığını belirten Akar, “Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu görevlendirmelerini yaptı ve yeni kabinesini oluşturdu.

 

AK Parti’de isimler değişir. Bu değişimler herkes için geçerlidir ama AK Parti’de 80 milyona hizmet şuuru değişmez.

 

AK Parti şahıslar üzerinden kurulmuş ve hareket eden bir parti değil. AK Parti kendini, milletinin hizmetine sunmuş bir partidir. Bunu 13 yıllık siyasi geçmişinde net bir şekilde görüyoruz.

 

Kurucu Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması, yerine Ahmet Davutoğlu’nun Başbakan olarak getirilmesi sürecinde ‘AK Parti nasıl bölünür, nasıl parçalanır, nasıl bir girdabın içine düşer’ şeklinde hesap yapanlar oldu. Bizim için fetret devri sona erdi bunu 1 Kasım seçimlerinde halkımızın bizi tekrar tek başına iktidara getirerek AK Partiye güvendiğini verdikleri oyları ile onayladılar” dedi.

“MİSYONUMUZDAN HİÇBİR ZAMAN TAVİZ VERMEDİK”


AK Parti Genel Başkanı ve Başbakanı Ahmet Davutoğlu etrafında tüm il ve ilçe teşkilatları olarak güçlü bir şekilde kenetlendiklerini ve misyonlarından hiçbir zaman taviz vermediklerini aktaran Akar, “AK Parti 13 yıllık siyasi geçmişinde 80 milyon vatandaşı ayırt etmeksizin sevdi ve onlara hizmet etti. Bundan sonrada sevecek ve hizmet edecektir. AK Parti bu ülkenin teminatıdır. Bundan sonra ülkemizi ve halkımızı güzel günler bekliyor.

 

Yeni kabinenin oluşması ile yeni dönemde herkesi kucaklayarak, yola devam edeceğiz. Geçmişte ülkemize ve bölgemize hizmet etmiş tüm bakanlarımıza teşekkür ediyorum, yeni kabinenin ülkemize ve bölgemize hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT