1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akar’dan, Silvan’a ziyaret
Akar’dan, Silvan’a ziyaret

Akar’dan, Silvan’a ziyaret

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, “Silvan’ın belediye kaynaklarının, mali kaynaklarının Silvan halkı için kullanılmasını istiyoruz. Buranın çok daha iyi yaşanabilir bir şehir, kent olmasını istiyoruz” dedi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, beraberindeki heyetle Silvn ilçesini ziyaret etti. Gençlere, halka ve esnafa yönelik çalışmaların olacağını ifade eden Akar, "Bundan sonraki süreçte bizim stratejimiz tabii ki gençlere, halka, esnafa bütün Silvan’ımıza yönelik çalışmalar olacaktır.

Silvan’ımız bir kent ve şehir olarak yeniden nasıl ayağa kalkar,diğer taraftan burada yaşayan insanların eğitimini, sporunu, sağlığını, kültürel faaliyetlerini esnafla beraber bunları nasıl yapabileceğimizi biz burada değerlendirdik. İnşallah Devletle millet el ele burada teşkilatlarla halkımızla beraber Silvan’a sahip çıkacağız" ifadelerini kullandı.

Akar, "Silvan bizim gerçekten çok önem verdiğimiz bir yer. Buradaki halkı kucaklamak için buradayız, insanların derdini dinlemek için buradayız.

Gençliğimizin, esnafımızın, halkımızın bundan sonraki süreçte ihtiyaçlarını karşılamak üzere buradayız. Silvan’ın, belediyenin kaynaklarının, mali kaynaklarının Silvan halkı için kullanılmasını istiyoruz. Burada çok daha iyi yaşanabilir bir şehir, kent olmasını istiyoruz. Gençlerimizin sporsal faaliyetlerini, kültürel faaliyetlerini yürütmesini istiyoruz, eğitim kalitesinin yükselmesini istiyoruz, sağlık kalitesinin yükselmesini istiyoruz. Tabii kayyumunda âmâcıda budur. Önümüzdeki aylarda Silvan’daki farkı hep beraber göreceği" şeklinde konuştu.

Akar, ilçe Kaymakamı Murat Kütük ve esnaf ziyaretinden sonra ilçeden ayrıldı.

(ÖK-ÖK-Y)

HABERE YORUM KAT