1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan seçim değerlendirmesi
Akar'dan seçim değerlendirmesi

Akar'dan seçim değerlendirmesi

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 1 Kasım seçimlerinin ardından Türkiye’de yeni bir dönemin başlayacağını belirterek, AK Parti’nin yarım bıraktığı hizmetleri yapmaya devam edeceğini ifade etti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 1 Kasım seçimlerine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Türkiye’nin geleceği için AK Parti’nin tek başına iktidar olması gerektiğini belirterek, “Şimdi AK Parti’nin bayrağı altında olmanın gururunu taşıyan ve milletimize, Diyarbakır’ımıza hizmeti şuur edinen bir misyonun temsilcileri olarak bütün enerjimizi yapılacak seçimlere vereceğiz. ‘AK Parti’de makam ve mevkii yoktur, hizmet vardır’ anlayışıyla bir ve beraber olarak, davamıza olan vefamızla, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu'na olan sadakatimizle yürüyeceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.


7 Haziran seçim sonuçları ile birlikte kimlerin ülkeye ne kadar zarar verdiğini herkesin gördüğünü anlatan Akar, “Diyarbakır AK Parti ailesi bütün birimleriyle şimdiye kadar asla hemşehrilerimize yüz çevirmemiş, onları bir an olsun yalnız bırakmamıştır. Aziz Diyarbakır halkı da şimdiye kadar olduğu gibi 1 Kasım’da da AK Parti'nin elinden tutacak ve iktidara taşıyacaktır. Biz AK Parti olarak millet iradesini en üst irade olarak kabul eden bir partiyiz. Bu çerçevede milletin iradesi bizim açımızdan uyulması gereken en üst iradedir. Milletimiz tarafından ortaya konan bu irade çerçevesinde, eğer milletimizin vermiş olduğu bir mesaj varsa bu değerlendirme yetkili kurumlarımızda ve tüm teşkilatımızda yapılacak ve bu çerçevede hareket edilecektir” diye konuştu.

“BİR OYUN BİLE ÖNEMİ BÜYÜK”


Seçimlerde tek bir oyun bile çok büyük önem taşıdığına dikkat çeken Akar, sözlerini şöyle sürdürdü:


“Vatandaşlarımız sandığa gidip oy kullandıklarında dengeleri ne kadar değiştirebileceklerini ne kadar önemli olduğunu 7 Haziran seçiminde gördük. Ne kadar önemli bir vazife yüklendiğimizi ve büyük bir sorumluluk aldığımızı da seçim sonuçlarından sonraki yaşadıklarımız da gördük. Hayalleri gerçekleştirmeyi alışkanlık haline getirmiş bir davanın onurlu neferleri olarak tüm enerjimiz ve çabamızla milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz milletten geldik ve milletimizle beraber yürüdük. 1 Kasım’da da Laz'ı, Çerkez'i, Kürt'ü, Türk'ü ve 80 milyon vatandaşımız ile güçlü Türkiye için geleceğimizin teminatı olan AK Parti ile hep birlikte yürüyeceğiz inşallah.”


(MP-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler