1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar’dan saldırıya tepki
Akar’dan saldırıya tepki

Akar’dan saldırıya tepki

AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, önceki gece AKP il binasına yönelik kimliği belirsiz kişi yada kişilerce düzenlenen saldırıya tepki göstererek, saldırının demokrasiye yapıldığını söyledi.

A+A-

AKP Diyarbakır il binasına geçtiğimiz gece kimliği belirsiz kişi yada kişiler tarafından 2 el yapımı bomba atıldı. Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar saldırı ile ilgili açıklama yaparak, tepki gösterdi.

Akar, son dönemlerde AKP binalarına dönük saldırıların arttığını, siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazı olduğunu söyledi. Akar, AKP Diyarbakır İl Başkanlığına yapılan saldırıyı Diyarbakır halkına ve demokrasiye yapılmış olarak gördüklerini ifade etti.

Akar, “Herkes ve herkesim siyasi partilerin düşüncelerine saygı duymalıdır. Barış ve huzur ortamı bazı çevreleri rahatsız ediyor. Siyasi partinin düşüncesi, fikri ne olursa olsun, kendini demokratik sistem içerisinde görebilmesi ve ifade edebilmesi demokrasinin ilerlemesi anlamında çok önemlidir. Siyasi partilere yönelik yapılan saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu ülkede ve bölgeden artık gerginlik ve şiddetin çıkmasını istiyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması en büyük temennimizdir” dedi.


‘Provokasyon çıkarmaya yöneliktir’


“Seçim süreçlerinde kirli birtakım eller devreye giriyor” diyen Akar, “Bu kirli eller, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Bu saldırının demokrasimizi ve istikrarımızı hedef aldığı açıktır. AKP ailesi olarak bu tür saldırılar karşısında dimdik durarak, asla taviz vermeyeceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce manidardır. Bir siyasi partiye yapılan saldırının, tüm partilere ve demokrasiye yapılmış olduğunu belirtmek isterim bu anlamda İl Başkanlığımıza yapılan bombalı saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve yapılan saldırıya demokrasi kuralları çerçevesinde kınamaya davet ediyorum" dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler