1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar’dan ressama tepki
Akar’dan ressama tepki

Akar’dan ressama tepki

AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, ressam Gökhan Aslan’ın, çekilen acıları simgeleme gerekçesiyle çarşaf üzerinden İslam'a hakaret ettiğini savunarak, söz konusu duruma tepki gösterdi.

A+A-

TÜYAP’ın İstanbul Kitap Fuarı ile birlikte ev sahipliği yaptığı İstanbul Sanat Fuarı’nda , ressam Gökhan Aslan’ın, çekilen acıları simgeleme gerekçesiyle çarşaf üzerinden İslam'a hakaret ettiğini öne süren AKP Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, tepki gösterdi.

Konuya ilişkin yazılı açıklama yapan Akar, İslami değerlere karşı küçük düşürücü tavırların asla kabul edilemez olduğunu belirterek, “İnsanların kutsal değerlerine yönelik hakaretler, fikir ya da eleştiri hürriyeti olarak görülemez. Biz bu ve bunun gibi provokatif hareket içeren eylemleri huzurumuzu bozmalarına izin vermeyeceğiz. Bunun çok açık bir kışkırtma olduğunu görüyoruz. Bir düşünceye bir fikre hakaret etmek o hakaret edenin acizliğini ve haksızlığını ortaya koyuyor. İslam’a ve dini değerlere hakaret edenler hep var olmuştur. Söz konusu bu geri zihniyet geçmişte başarılı olamadığı gibi bugün de başarılı olamayacaktır. Ülkemizi sürüklemek istediğiniz karmaşayı ve kışkırtıcı her türlü eyleminizi asla kabul etmiyoruz” dedi.


Hangi düşünce ve ideoloji olursa olsun İslam'ın kutsallarına dil uzatanların karşısında olacaklarını ifade eden Akar, şunları kaydetti: “Halkın da bu tür olayları görebilecek ve gerekli tavrı sergileyebilecek ferasete sahip olduğuna inanıyoruz.  Bununla ilgili olarak her türlü tepkimizi meşru yollardan tepkimizi şiddete başvurmadan gösteririz. Bunların ideolojisinde ahlaksız ve hukuksuz bir toplum özlemi var. Böyle din ve ahlak düşmanı bir eylemi lanetliyor, yapılan bu provokatörlüğe tüm halkımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum.”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler