1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan Öğretmenler Günü mesajı
Akar'dan Öğretmenler Günü mesajı

Akar'dan Öğretmenler Günü mesajı

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Mesajında, öğretmenlerin toplumu eğitmek gibi büyük bir yükü üstlendiklerini belirten Akar, öğretmenliğin aile kadar önemli olduğunu ve öğretmenlerin kutsal bir görevi ifa ettiklerini söyledi.

Akar, “Biz AK Parti olarak öğretmenlerimizin sorunlarına karşı duyarlı bir partiyiz. Onların yaşam standartlarının artması için hassasiyetle hareket ediyoruz. Öğretmenlik mesleği çok kutsal ve peygamberlerin mesleğidir. Öğretmenlerimizi çok önemsiyoruz ve Türkiye’deki artan eğitim standartlarında öğretmenlerin rolü çok büyüktür. Biz de öğretmenlerimizin hayat standartlarını yükseltmek, çalışma şartlarını daha da iyileştirmek ve verimliliklerini artırmak için imkanlarımızı zorlayarak büyük adımlar attık, atmaya devam ediyoruz” dedi.


Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde yaşanan terör olayları yüzünden birçok okulun kapalı olduğuna dikkat çeken Akar, şunları kaydetti:


“Bu durum bizi hem üzmekte hem de sorumluluğa sevk etmektedir. Bizim temel amacımız kapalı hiçbir okulun kalmaması ve bu okullarda görev yapan öğretmenlerimizin görevini en iyi bir şekilde yapmalarıdır. AK Parti olarak güvenlik sıkıntısı yaşayan öğretmenlerimizin bir şekilde güvenlik sorunlarının giderme konusunda da büyük bir çabamız var. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize durmadan, yorulmadan çok daha iyi imkanlar sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Bu duygu ve düşünceler ile ülkemizin dört bir yanında fedakarca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren, bütün öğretmenlerinizin Öğretmenler Günü'nü kutluyoruz.”


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler