1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akar'dan Kadir gecesi mesajı
Akar'dan Kadir gecesi mesajı

Akar'dan Kadir gecesi mesajı

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Kadir Gecesi nedeniyle yayımladığı mesajında bu gecenin insan gönlünün aydınlandığı, toplumun manevi değerlerinin güç kazandığı, selamlaşmanın, paylaşmanın, barış

A+A-

Kadir Gecesi münasebeti ile mesaj yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, pek çok hayır ve bereketi bünyesinde barındıran, manevi haz ve mutluluğun doruğa ulaştığı Ramazan ayının son günlerine yaklaşmasının hüznünü taşıdıklarını dile getirerek, bin aydan hayırlı olan Kadir Gecesi'ne kavuşuyor olmanın sevinci ve heyecanını yaşadıklarını belirtti.

 

Kadir Gecesi'nde tüm dünyada zulüm gören Müslümanlar için dua edeceklerini ifade eden Akar, "Tutulan oruçlarla yapılan ibadet ve yardımlarla bir manevi iklimden geçerek idrak ettiğimiz Ramazan ayı, Kadir Gecesi ile zirveye ulaşmakta ve bayram sevinci ile taçlanmaktadır.

 

Rahmet ve mağfiretin sağanak halinde indiği Kadir Gecesi, faziletine inanarak idrak ettiğimiz takdirde kurtuluşumuza vesilece olacaktır. Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir.

 

İslam dininde ve toplumumuzda ayrı bir önemi ve anlamı olan bu güzel kandil günleri, kardeşlik ve dostluk duygularımızı daha da derinleştirmek, milletçe sahip olduğumuz sevgi, saygı ve dayanışma gibi asil duyguları, içinde yaşamakta olduğumuz ülkenin ve toplumun tüm fertlerine karşı da ortaya koyabilmemiz için güzel bir fırsattır.

 

Bu düşünce ve temennilerle bütün İslam aleminin ve Diyarbakırlı hemşerilerimizin Kadir Gecesi'ni kutluyor, bu gecenin milletimize, ülkemize, dünyamıza ve tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum" dedi.


(AKK-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler