1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan Halepçe katliamı değerlendirmesi
Akar'dan Halepçe katliamı değerlendirmesi

Akar'dan Halepçe katliamı değerlendirmesi

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Halepçe katliamının 27. yldönümü nedeni ile mesaj yayımladı.

A+A-
Halepçe katliamının, 20. yüzyılın en trajik olayı olduğunu belirten Akar, Saddam Hüseyin'in Halepçe'de bir çok masum Kürt'ü bir gecede katlettiğini söyledi.
 
Akar, "Aradan 27 yıl geçtiği halde Halepçe katliamı ve zalimlerin mazlumları nasıl ezdiğini unutmadık ve maalesef dünyada halen zalimler mazlumları katletmeye devam ediyor. Bu yara kapanmadı, 27 yıl geçtiği halde Halepçe'nin vicdanlarda bıraktığı büyük yara kapanmadı. Irak'taki zalim diktatör Saddam Hüseyin'e silah veren batılı devletler bu katliamın en büyük suçlularıdır. Halen zalimlerin eline silah verip katliamlara ortak oluyorlar. Dün Saddam Hüseyin'i destekleyenler bugün zalim bir diktatör olan Beşar Esed'in eline silahları verip destekliyorlar ve Suriye'de milyonlarca insanı katlediyorlar.
 
Üzerinden yıllar geçmesine rağmen Halepçe katliamının bırakmış olduğu izler silinmemiştir ve insanların yüreğinde derin yaralar bırakmıştır. Artık dünyanın hiçbir yerinde bu tür insanlık suçlarının işlenmesini arzu etmiyoruz. Başka Halepçe ve benzeri katliamların yaşanmaması için birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularıyla birbirimize sarılmamız ve onurlu bir yaşam için hepimizin üzerine sorumluluk düşmektedir. İnsani ve vicdani düşünen hiçbir insanın bu tür toplumsal olaylara kayıtsız kalmaması gerektiği inancındayız Halepçe'de yaşanan zulmü kınıyoruz” dedi.
 
(YRT-Y)

HABERE YORUM KAT