1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Akar'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı
Akar'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

Akar'dan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajı

DİYARBAKIR - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile bir kutlama mesajı yayımladı.

A+A-
Kadınların, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü'nü kutlama amacıyla yazılı bir mesaj yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Muhammed Dara Akar, kadının yeryüzünde ki varlığının değeri, etkisi, enerjisi hayatın her alanına sızar ve sızdığı her çatlaktan yeni yaşamlar doğurduğunu söyledi.
 
Kadının, tüm evreni kucaklamaya yetecek sevgi ve merhameti, dünyayı daha yaşanabilir kıldığını belirten Akar, eşitliği yaşam felsefesi edinmiş insanlar olarak Kadınlar, bu topaklarda hem toplumun hem ailenin temeli olduğunu aktardı. Kadınlar bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verenler olduğunu dile getiren Akar mesajında, "Eğer kadın mutluysa toplum da mutludur. Kadınlarını dışlayan, ikinci sınıf muamele yapan ülkeler asla ilerleyemezler.
 
Tüm bunlarla beraber, kadına yönelik şiddetin artık bir son bulması için tüm toplum kesimleri olarak daha duyarlı olmalıyız. Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır. Hz. Muhammed (sav) 'Cennet anaların ayağının altındadır' buyurmuştur. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin görevidir. Bizlerin de, kadınları desteklemek gibi bir görevi ve sorumluluğu vardır.
 
AK Parti olarak, kadınlarımıza yönelik hizmetlerimizi bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da artırarak sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum. Bu vesileyle ülkemizin ve dünya üzerindeki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyorum" ifadelerine yer verdi. 
 
(ÜN-YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT