1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan 25 Kasım mesajı
Akar'dan 25 Kasım mesajı

Akar'dan 25 Kasım mesajı

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

A+A-

Mesajında, kadınların şiddet içerisinde yaşamadığı bir dünya özlemini çektiklerini belirten Akar, “Kadına yönelik şiddeti asla kabul edemeyiz.

 

Maalesef ülkemizde ve dünyada kadınlarımız şiddet görüyor dünyanın çeşitli yerlerin de yaşanan savaşlar da en çok kadınlar mağdur oluyor. Kadınlar, tarihin her döneminde varlığını hissettirmiş, sosyal hayatta yer almış, ailesine ana olmuş, bacı olmuştur. Kadınların hak ettiği konuma gelebilmesi için çalışmalarımız sonuna kadar devam edecektir. Bizim medeniyet değerlerimize göre kadın kutsal bir varlıktır.

 

Hz. Muhammed’, ‘Cennet anaların ayağının altındadır’ buyurmuştur. Dolayısıyla kadınları korumak, kollamak ve onların daha mutlu ve huzurlu olmasını sağlamak bizlerin en büyük görevidir. Bir toplumun medeniyet düzeyi, insan haklarının ayrılmaz en önemli parçası olan kadın haklarına verdiği değerle ölçülmektedir.

 

Kadının ihmal edildiği bir toplumun varlığını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi mümkün değildir” dedi.

 


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT