1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar'dan 1 Eylül mesajı
Akar'dan 1 Eylül mesajı

Akar'dan 1 Eylül mesajı

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

A+A-

Mesajında, bugünlerde birlik, beraberlik ve kardeşliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyulduğunu belirten Akar, Suriye, Mısır ve tüm dünyanın hak ettiği barış, huzur ve sükunete kavuşması için küresel anlamda bir girişimin olması gerektiğini vurguladı.

İnsanlığın barışa su gibi ihtiyaç duyduğuna ve barış içerisinde yaşamayı istemenin insan olmanın en doğal sonuçları olduğuna dikkat çeken Akar, “Acının ve gözyaşının olmadığı, sevginin paylaşıldığı bir dünya için her renkten insanın farklı düşüncelere rağmen ortak değerlerde buluşup, birbirlerinin farklılıklarına saygı duyması gerekir. Unutmayalım ki hiçbir buluş, hiçbir güzellik savaş ve kavga ortamında doğmamıştır. Biz de tüm farklılıklarımızla sevgi, saygı ve barış zemininde buluşarak, yaşıyoruz ve böyle de yaşamaya devam edeceğiz.

Şiddetin, çatışmanın son bulduğu bir dünyada bütün etnik kimlik ve inançların birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde yaşaması temennisinde bulunarak, sevginin ve hoşgörünün herkes tarafından yaşam biçimi olarak benimsenmesi, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nün tüm insanlığa, ülkemize ve bölgemize hayırlar getirmesinin temenni ediyorum” dedi.


(MP-HO-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler