1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akar, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı
Akar, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı

Akar, Elçi'ye yapılan saldırıyı kınadı

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesini kınayarak, hiçbir oyunun Türkiye’nin birlik ve beraberliğini bozamayacağını vurguladı.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Baro Başkanı Tahir Elçi’nin öldürülmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Açıklamada, saldırıyı kınadığını vurgulayan Akar, “Tüm hayatı boyunca barış ve kardeşliği savunan merhum Tahir Elçi'nin katledilmesi çirkin bir provokasyondur. Ancak hiçbir oyun birlik ve beraberliğimizi bozamayacaktır. Tahir Elçi, son sözlerinde, herkese vasiyet olacak çok anlamlı sözler aktardı.

Elçi, son konuşmasında, ‘Medeniyetin beşiği olan bu kadim coğrafyada, bu kadim şehirde şiddet ve silah istemiyoruz. Asırlarca beraber yaşamış halklar arasında kavga istemiyoruz’ demişti. Bu alçakça saldırıya ilişkin adli ve idari soruşturma bütün titizliği ile devam etmektedir. En kısa sürede faillerin yakalanacağına ve cezalandırılacağına inanıyorum. Bu anlamda yapılan saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve yapılan saldırıya demokrasi kuralları çerçevesinde kınamaya davet ediyorum. Diyarbakır'daki çatışmada hayatını kaybeden Tahir Elçi'ye ve şehit polisimize rahmet, yaralananlara acil şifalar diyorum” dedi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT