1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Akademi Ligi fire vermeye başladı
Akademi Ligi fire vermeye başladı

Akademi Ligi fire vermeye başladı

3 Eylül Cumartesi günü başlayan Coca – Cola Gelişim ligi (Akademi Ligi) ilk haftadan fire vermeye başladı.

A+A-

Akademi liginin 14 takımın katılacağı 5. bölge grubunda takım fireleri verilmeye başlandı.Spor Toto 3.Lig 3. gurup takımlarından Diyarbekirspor’un  U – 14, U-15,U-17 İle U-19 takımlarının  Cumartesi ve Pazar günleri oynayacağı 2’si Diyarbakır’da, 2’si Tatvan oynanacak olan 4 maçına rakipleri sahaya çıkmadığı için oynayamadılar.

Tatvan Gölspor’un 4 kategoride bulunan takımları rakipleri Diyarbekirspor’un 4 takımı oynayacakları maçlara çıkmadılar. Kararı TFF’nin vereceği öğrenildi. Tatvan’a giden Diyarbekirspor U – 17 ile U – 19 takımları maçlarını oynamadan kentlerine dönecekler.

İsminin açıklanmasını istenmeyen, bir antrenör yaptığı açıklamada,  “ 5. Bölge Coca – Cola Gelişim ligi sıhhatli bir şekilde yürümez. Bir çok ilçe takımı hazır değil tam anlamıyla oluşmamış. Ben bir spor adamı olarak bu ligde bir çok aksaklıklar çıkacağı inancındayım. Bir çok takımda laf olsun torba dolsun diye bu lige katılıyorlar. Sonuçta hiçte karlı bir durum yok. Bölgemizdeki bazı durumlarda bu maçları engelleyecektir. Bizim temennimiz bu ligi yürümesi ve futbol zenginliği olması, gençlerimizin sevinmesidir “ dedi.

HABERE YORUM KAT