1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AK Parti'ye verilecek her oy, Çözüm Sürecine destektir
AK Parti'ye verilecek her oy, Çözüm Sürecine destektir

AK Parti'ye verilecek her oy, Çözüm Sürecine destektir

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Aday Adayı Dr. Aziz Alper Biten, sivil toplum örgütleri ve kanaat önderleri ile bir araya geldi. Dr. Biten, 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan milletvekili seçimlerinin ülkemiz ve bölgemiz için yeni bir dönüm noktası

A+A-

Uzun yıllar Sağlık Bakanlığında hekim ve idari görevlerde bulunduktan sonra, ülke ve bölge için çok önemli olan bu süreçte daha aktif rol üstlenmek amacıyla milletvekili aday adayı olan Dr. Aziz Biten,  güçlü Türkiye ve istikrar vurgusu yaptı. Biten, “Türkiye güçlü bir ülke. Ekonomisiyle, uluslar arası arenadaki itibarıyla fikri sorulan, sözü dinlenen bir ülke. Hükümetimiz ekonomide ikinci hamle dönemini başlattı. 2023 yılındaki hedefimiz dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkeler arasında olmak. Bu büyük hedefe giden yolda önümüzde önemli bir tarih var: 7 Haziran 2015. 7 Haziran Türkiye için dönüm noktası olacaktır.” dedi.

 
HER OY ÇÖZÜM SÜRECİNE DESTEKTİR
Biten, şöyle devam etti:  Çünkü 7 Haziran'da AK Parti'ye verilecek olan her oy, Çözüm Süreci'ne verilecek destek olacaktır. Artık bölgemiz tasvip edilmeyen şiddet olayları ile anılsın istemiyoruz. AK Parti hükümeti cesaretle, samimiyetle ve ciddi riskler alarak sorunun çözülmesi için elini taşın altına koyuyor. AK Parti, Çözüm Sürecini Hükümet programına koyarak, bu konuda ne kadar samimi, ne kadar istekli olduğunu gösterdi. Sorunlarımız var ama sorunların çözümü demokrasiden geçiyor. Demokrasi güçlenmelidir. Bunun için de Çözüm Sürecine destek vermeliyiz. Çözüm Sürecinin başarıya ulaşması ile birlikte Türkiye hem ekonomik kalkınmada, hem de demokrasimizin gelişmesinde hızlı bir ivme kazanacaktır. Bunun için de herkesin desteğine ve duasına ihtiyacımız var.
HER OY BAŞKANLIK SİSTEMİ İÇİN…
7 Haziran'da yapılacak olan seçimlerde verilecek olan her oy, ülkemizi her açıdan kalkındıracak, adeta şahlandıracak olan Başkanlık sistemine verilecek büyük destek olacaktır.  Türkiye gerçeklerine, siyaset anlayışına ve yüzyıllara dayanan kadim devlet geleneklerine uygun, ihtiyaçlara cevap veren bir sistemle Türkiye'nin ekonomisinin ve demokrasinin gelişimi büyük ivme kazanacaktır. Ve yeni bir Anayasa diyoruz. Demokratik hak ve özgürlükleri genişleten bir Anayasa'ya ihtiyacımız var. Bütün değişiklikleri gerçekleştirmek ve kritik sürecin Türkiye lehine sonuçlanmasını sağlamak amacıyla, Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi seçimlerde 400 sayısına ulaşmalıyız. Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi ve Çözüm Süreci'ni başarıya ulaştıralım.

YENİ TÜRKİYE, YENİ GÜÇ!
Millet iradesine dayanmayan hiçbir güç meşru ve kalıcı olamaz. AK Parti'nin başarısındaki temel noktalardan biri de budur. AK Parti milletin iradesini temsil ettiği için başarılıdır. Sivil toplum kuruluşlarını, milletin iradesini partim ve şahsım adına çok önemsiyoruz. Sizlerin fikirleri, düşünceleri ve önerileri bizim için çok değerlidir. Çalışma programlarımızı bu doğrultuda gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar bürokratlık yaptığım dönemde hep sizlerin yanında, sizlerle beraber olduk. 7 Haziran 2015 tarihinde nasipse, yine sizlerin gözü, kulağı ve sesi olacağım. Ankara' da sizlerin iradesini yansıtacağım. Diyarbakır'ı ve bölgeyi en güzel şekilde temsil ederek, memleketimizin huzuruna, refahına ve kalkınmasına katkı sunacağım. Son olarak, 'Yeni Türkiye, Yeni Güç' sloganı ile daha güzel bir ülke kurmak için hepinizin desteğine ve duasına talibiz.

HABERE YORUM KAT