1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'ye Diyarbakır'dan rekor başvuru
Ak Parti'ye Diyarbakır'dan rekor başvuru

Ak Parti'ye Diyarbakır'dan rekor başvuru

Adalet ve Kalkınma Partisi'nden (Ak Parti) Diyarbakır milletvekili olmak için başvuru yapanların sayısının 209 olduğu bildirildi.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, düzenlediği toplantıda genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adaylığı için 209 kişinin başvuruda bulunduğunu belirten Akar, genel merkeze müracaat edip, henüz kendilerine yansımayan birkaç adayın daha olabileceğini kaydetti.

Başvuranların 34'ünün kadın, 17'sinin de engelli vatandaşlardan olduğunu ifade eden Akar, bu sayının AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı için bir rekor olduğunu vurguladı.

İl teşkilatı 200 civarında başvuru beklediklerini anlatan Akar, “Hem yeni Türkiye söylemi, hem yeni Anayasa beklentisi ve çözüm sürecinin, bu başvuru artışını bir manada desteklediğini söyleyebiliriz. Bizi memnun eden bir diğer mesele de toplumun her katmanından insanların AK Parti'yi tercih etmiş olmasıdır. Emekliler, işçiler, kadınlar engelliler, farklı inanç kesiminden insanlar, farklı mezhep gruplarından insanlar, kısaca Türkiye'nin ve Diyarbakır'ın fotoğrafı neyse, bu aday adayı listesinde bu fotoğrafı izlemekteyiz. Türkiye'de AK Parti siyasetin merkezidir ve bütün toplumsal kesimlerin, Türkiye toplumunun ümididir. Diyarbakır'da da durum budur. Biz bu başvurulardan bunu görmüş olduk" dedi.


“AK PARTİ DİYARBAKIR'DA 1. PARTİ OLACAKTIR”
İl Başkanı Muhammed Akar, “Günlerdir Diyarbakır AK Parti'de tabiri yerindeyse iğne atsanız yere düşmez bir hal söz konusuydu. Çok büyük kalabalıklar, STK'lar, kanaat önderleri, hemen hemen toplumun her kesimi AK Parti'ye 10 gündür akın ediyordu. Biz çok büyük bir memnuniyet duyuyoruz. AK Parti'ye bu desteği, teveccühü memnuniyetle karşılıyoruz. Bütün arkadaşlarımızın da buna layık olduğu inancındayım. Biz herkese eşit mesafede, herkesi kucaklayan bir anlayış içerisinde hepsine başarı diliyoruz.

İddiamız odur ki Diyarbakır'da 2015 Haziran seçimlerinde Diyarbakır'da AK Parti birinci parti olacaktır. Türkiye'de, bölgede büyük bir heyecan var ve Diyarbakır'da AK Parti rüzgarı esmektedir. Çünkü halkımız yeni bir anayasayı ve yeni Türkiye'yi desteklemektedir. Aynı zamanda da çözüm sürecinin bundan sonraki aylarda somut sonuçlar doğuracağına dair de güçlü bir inanç var. Biz bundan da memnuniyet duyuyoruz. Hep beraber 2023 vizyonuna el ele vererek, büyük ve yeni Türkiye'yi inşa edeceğiz. Bu kadrolarla el ele vereceğiz ve Diyarbakır'ın, Türkiye'nin yararı için hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum