1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'nin son yaptırdığı anket sonuçları
Ak Parti'nin son yaptırdığı anket sonuçları

Ak Parti'nin son yaptırdığı anket sonuçları

Son zamanlarda yapılan anketlere göre anket sonuçları tek başına iktidarın bıçak sırtında olduğunu gösteriyor. Denge Araştırma'nın yaptığı son anket bugün Başbakan Davutoğlu'na sunuldu.

A+A-

Araştırmanın sonuçlarına göre bugün seçim olsa oyunu Ak Parti'ye vereceğini söyleyenlerin oranı yüzde 43,4. 34 ilde yapılan ankete göre diğer partilerin dağılımı ise şöyle: CHP yüzde 25,9, MHP yüzde 13,7, HDP, 13,6 ve SP yüzde 1,3.


Denge Araştırma, 10-15 Ekim 2015 tarihleri arasında 34 ilde yaptığı “Türkiye Gündemi Kamuoyu Araştırması" projesi çerçevesinde, sosyal, siyasi ve ekonomik parametreler ışığında halkın siyasete ve siyasilere bakış açısını analiz etti.

Çalışmada, her ilde ayrı ayrı demografik ve siyasi dağılım doğrultusunda örneklem kümesi oluşturan Denge, araştırmayı Adana, Ağrı, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Mersin, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Ordu, Samsun, Tekirdağ, Trabzon, Şanlıurfa, Van ve Zonguldak illerinde yaptı.

AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Milliyetçi Hareket Parti (MHP) , Halkların Demokrat Partisi (HDP) ve Saadet Partisi'ni (SP) kapsayan anket sonuçlarında kararsız ve cevap vermek istemeyen seçmenin de oylarına yer verildi.

Ankete göre AK Parti'nin tek başına iktidar için oy oranı bıçak sırtında...

Yeni Şafak

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler