1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti'nin Diyarbakır çıkarması
AK Parti'nin Diyarbakır çıkarması

AK Parti'nin Diyarbakır çıkarması

AK Parti'nin Batı illerinden 45 milletvekilinin Diyarbakır çıkarmasına, Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'in, “Biz Batı'da yeter artık diyoruz, siz de artık 'Edi bese' (yeter artık) deyin” çağrısı damgasını vurdu.

A+A-

Şahin, daha önce Bursaspor yöneticisiyken geldiği kenti ilk kez bu şekilde dolaştığını belirterek, “Aramızda fark olmadığını, aynı ruhaniyeti hissettiğimizi görmek büyük mutluluk. Artık bu kanın durması, terörün bitmesi lazım. Biz Batı'da yeter artık diyoruz, siz de artık 'Edi bese' (yeter artık) deyin” çağrısı yaptı.

ARTIK HER YER GÜVENLİ

Ak Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın başkanlığındaki, aralarında ilk kez bölgeye gelenlerin de bulunduğu milletvekilleri dün sabah uçakla geldikleri Diyarbakır'da, gruplar halinde kent merkezi ve ilçelerinde dolaşıp temaslarda bulundular. Dicle ve Hani ilçelerini ziyaret eden milletvekillerini, zılgıt çekip “Barış istiyoruz” diyen kadınlar karşıladı. Vekiler de Dicle'de davul zurna eşliğinde çekilen halaya da katıldı. Milletvekillerinin cuma namazını kılacakları caminin belirlenmesinde ise ilginç diyaloglar yaşandı. Milletvekillerine eşlik eden polisler, “emniyet tedbiri aldığımız camiye gidilecek” diyerek vekilleri Merkez Carşı Camisi'ne yönlendirirken, “Orası doldu, yer olmaz” diyen bazı ilçe sakinleri ise bir başka camiyi adres gösterdi. Buna itiraz eden polislere bir ilçe sakininin verdiği, “Artık her yer güvenli, korkmayın” sözü vekilleri de gülümsetti. Namazın ardından ilçenin sokaklarında dolaşıp esnafı ziyaret eden vekillere, fırıncı Abdurrahman Ayana, “Biz 30 senedir bu eziyeti niye çektik?” diye sordu. Düzce Milletvekili Osman Çakır, “O eskidendi, artık sıkıntı çekilmeyecek” derken, Rize Milletvekili Hasan Karal da, “Sırf siz çekmediniz eziyeti, biz de çektik, inşallah artık bunları aşacağız” yanıtını verdi.

BİR OĞLU DAĞDA BİR OĞLU ASKERE

Bir oğlu dağa çıkan, bir oğlunu da yakında askere göndermeye hazırlanan kahvehane sahibi Ahmet Alınbay'ın “Artık barış olsun” sözleri üzerine Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin, “Tarif etmenin mümkün olmadığı çok farklı duygular yaşadık. Yüreği iki taraflı yanan baba. Ama, iş-yatırım isteyenlere, 'Tek barış isteriz, barış olursa her şey olur' demesi beni çok etkiledi” dedi.

HABERE YORUM KAT