1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Ensarioğlu: Oyumun rengi belli
AK Partili Ensarioğlu: Oyumun rengi belli

AK Partili Ensarioğlu: Oyumun rengi belli

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, BDP ve bağımsız 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezlekelerin Meclis'e gelmesinin ardından, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğunu söyledi.

A+A-

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, BDP ve bağımsız 10 milletvekilinin dokunulmazlıklarının kaldırılması için fezlekelerin Meclis'e gelmesinin ardından, milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına karşı olduğunu söyledi. “Sayın Başbakan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'dır ve milletin beklentilerini, taleplerini karşılamakla mükelleftir. Bu anlamda önemli mevzuları, toplumdan karşılık bekleyen konuları tartışmaya açıyor” diyen Ensarioğlu şöyle devam etti:

Kaygı ve korkuyla olmaz

“Biz içimizde de bu mevzuyu tartışıyoruz. Ben dokunulmazlığın olması gerektiğini savunanlardanım. Bu mevzuda BDP'lilerin o kucaklaşmasında toplumda yarattığı gerginlik ve siyaset üretirken, maalesef çözüm üretmek yerine toplumu gerdikleri malum. Ama bütün bunlara rağmen bu dokunulmazlıkların kaldırılması ülkenin menfaatine mi zararına mı olur bunu tartışmak lazım. 1994 yılındaki kötü tercübenin tahribatını bu ülke silebilmiş değilken yeni baştan böyle bir görüntünün olması bölgede insanların 'acaba etnik kimliklerinden dolayı mı bu muameleye tabi tutuldukları' gibi bir şeye kapılması gerginliği arttırır. Milletin temsilcileri yasama görevi yürütürken hiçbir kaygı ve korku içinde olmaması gerekir ve özgürce bu görevlerini ifa etmeleri gerekir. Yasama dönemi görevini yürütürken böyle bir kaygı içinde olmamanız gerekir. Oyumun rengi bellidir.”