1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ak parti'li Altaç'tan Silvanlılar derneği'ne ziyaret
Ak parti'li Altaç'tan Silvanlılar derneği'ne ziyaret

Ak parti'li Altaç'tan Silvanlılar derneği'ne ziyaret

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Silvanlılar Derneği'ni ziyaret etti.

A+A-

AK Parti İl Başkanı Aydın Altaç, İl Başkan Yardımcılar Adnan Nabikoğlu, Bedirhan Akyol ve yönetim kurulu üyeleri, merkezi İstanbul'da bulunan Silvanlılar Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği'ne ziyarette bulundu.

Derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının bir şehrin bel kemiği olduğunu ifade eden Altaç, her zaman derneklerle iletişim içinde olacaklarını kaydetti. Altaç, "Ülkemizin geleceği açısından sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesi gerektiğine, bizlerinde onlara daha fazla destek vermemiz gerektiğine inanıyoruz. İnşallah bunları hep birlikte yaşayacağız. Sivil toplum kuruluşları Diyarbakır'da olabildiğince siyasetin içerisindedir. Yeri geldiğinde Biz ülke meseleleri hakkında olaylara sağduyulu ve objektif yaklaşabilecek sivil toplum kuruluşlarına ihtiyaç duyuyoruz. Sivil toplum kuruluşları ve dernekler geniş kitlelere hitap eden yapılardır. Sivil toplum kuruluşları, başka bir amaç ve hedef gütmeksizin demokrasinin ilerlemesi için çalışıyorlar. Diyarbakır'ın gelişmesi ve kalkınması için çalışıyoruz" dedi.

Silvanlılar Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği Başkanı Mehmet İhsan Çevik ise kendilerini ziyaret eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç'a teşekkür ederek derneğin amacının topluma faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade etti.

HABERE YORUM KAT