1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'den Silvan'a destek
Ak Parti'den Silvan'a destek

Ak Parti'den Silvan'a destek

DİYARBAKIR- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, il başkan yardımcıları Mehmet Kızılkaya, Mustafa Kaçmaz ve yönetim kurulu üyeleri ile beraber Silvan ilçesini ziyaret etti.

A+A-

AK Parti İl Başkanı Muhammed Dara Akar, beraberindeki heyetle Aile Sağlığı Merkezi'nin sağlık hizmetini engelleyen, hendek kazan, yola barikat kuran  PKK mensuplarına yönelik Silvan'da düzenlenen operasyonun ardından ilçedeki esnafı ziyaret ederek sorunlarını dinledi. 


Silvan’da yaşanan olayları yakından takip ettiklerini ifade eden Akar, “Öncellikle yeni hükümetin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. Türkiye'yi, bölgeyi 2023'e taşıyacak olan ve Türkiye'nin büyük hedeflerini gerçekleştirmek için kurulmuş bir hükümettir. Bundan sonraki süreçte de bu hizmet devam edecektir. AK Parti hükümeti dünden daha fazla bir şekilde bu hizmet devam edecektir ve AK Parti hükümeti dünden daha fazla bir şekilde bu bölgenin sorunlarını çözmeye gayret edecektir” ifadelerini kullandı.


“Silvan bizim için çok önemli bir yer. Halkı bizim için çok kıymetli ve aziz bir halktır. Sizin bu üzüntülü günlerden sonra rahata kavuşmanızı istiyoruz” diyen Akar, “Bir kez daha olayların yaşanmaması için gerekli tedbirler alınacaktır. Benzer hadiselerin yaşanmamasını biz istiyoruz bu manada güvenlik birimleri, hükümet bütün gerekli tedbirleri alacak Silvan artık bir daha o günleri yaşamayacak inşallah” şeklinde konuştu.


Akar, beraberindekiler Hüda Par ilçe Teşkilatı, Silvan Belediyesi ve Kaymakam Murat Kütük ile görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.


(ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT