1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti'den HDP'ye saldırı kınaması
AK Parti'den HDP'ye saldırı kınaması

AK Parti'den HDP'ye saldırı kınaması

DİYARBAKIR- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Genel Merkezi'ne yapılan silahlı saldırıyı kınadı.

A+A-
Önceki gün HDP Genel Merkezi'ne yapılan silahlı saldırıyı kınamak amacıyla yazılı bir açıklama yayımlayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, demokrasilerde şiddetin yerinin olmadığını, bu tür davranışların demokrasi anlayışı içerinde kabul edilemeyeceğini dile getirdi.
 
Saldırının demokrasiye yapıldığını anlatan Akar, açıklamasında, “Bu tür olayların yaşanması bizleri ziyadesi ile rahatsız etmiştir. Yapılan bu menfur saldırılar halkımızın gerçekleri daha net görmesine neden olmuştur. Bu saldırıları yapanların amacı yeniden şiddet ve kaos ortamı oluşturmaktır. Huzuru kaçırmaya çalışanlara karşı dirençli olacağız, kardeşlik mesajları vereceğiz. Güvenin ve istikrarın sağlandığı bir ortamda, böyle bir saldırının yaşanmış olması bizce manidardır.
 
Siyasi partiler demokrasinin olmazsa olmazıdır. Herkes ve herkesim siyasi partilerin düşüncelerine saygı duymalıdır. Siyasi partinin düşüncesi, fikri ne olursa olsun kendini demokratik sistem içerisinde görebilmesi ve ifade edebilmesi demokrasinin ilerlemesi anlamında çok önemlidir. Siyasi partilere yönelik yapılan saldırıları kabul etmek mümkün değildir. Biz bu ülkede ve bölgede artık gerginlik ve şiddetin yaşanmasını istemiyoruz. Bir daha bu tür hadiselerin yaşanmaması en büyük temennimizdir.
 
Seçim süreçlerinde kirli bir takım eller devreye girerler, provokasyon çıkarmaya çalışırlar, gerilimi artırmaya çalışırlar. Bu saldırının demokrasimizi ve istikrarımızı hedef aldığı açıktır. HDP Genel Merkezi'ne yapılan bu saldırıyı lanetliyor, tüm demokratik çevreleri duyarlı olmaya ve demokrasi çerçevesinde kınamaya davet ediyorum” dedi. 
 
(ÜN-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT