1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti'den CHP'ye iadeye ziyaret
Ak Parti'den CHP'ye iadeye ziyaret

Ak Parti'den CHP'ye iadeye ziyaret

DİYARBAKIR - CHP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret eden AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, işlerin çözüm rayına girmesi konusunda parti olarak ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ve beraberindeki partililer, CHP Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Akar ve beraberindekiler, CHP heyeti tarafından kapıda karşılandı. CHP il Başkanlığı binasında süren ziyarette konuşan Akar, Türkiye toplumunun umudu boşa çıkarma lükslerinin olmadığı belirtti.

AK Parti hükümeti olarak diğer siyasi partiler ve kesimler ile işbirliği halinde Kürt sorununun çözüme kavuşturulması konusunda görüşmeleri sürdüreceklerine dikkat çeken Akar, “Temennimiz artık ağıtları duymayız. Barış şarkıları ve çocuk sevinçleri yaşamak istiyoruz. Amacımız kanı ebediyen durdurmaktır. Maalesef herkes aynı gayreti göstermiyor. Kimi siyasi grupların olayların kışkırtıcı ve beyanları olmaktadır. Yangına su dökülmesi gerekirken şiddeti körüklemenin bir anlamı yoktur.

Biz bu konuda aşırı gayret gösteriyoruz. İşlerin çözüm rayına girmesi konusunda AK Parti olarak elimizden geleni yapmaktayız. Bu konuda CHP’nin olumlu ve yapıcı tavrını görüyoruz. Hepimizin amacı barış ise toplumsal uzlaşmaysa eğer silaha ne gerek var. Bu vesile ile göstericilerin sokaklardan artık çekilmesi lazımdır. Örgütün silahlı unsurları da ülkeden çıkması durumunda Türkiye bir kez daha çözüm sürecini ve siyasi çözümü konuşma noktasına gelmektedir” dedi.

"BARIŞA MUHTACIZ VE ARTIK BİR ŞANSIMIZ KALMADI"


CHP Diyarbakır il Başkanı Mehmet Sayım ise, öncelikle AK Parti’ye iadeyi ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiğini ifade etti. Sayım, “Barışa muhtacız. Artık bir şansımız kalmamıştır. Parti olarak barış sürecine vermiş olduğumuz destek şuan da değildir. İlk başladığı günden beridir, köstek olmadık. Bu işin mecliste çözüleceğine kanaat getirildi. Tabandaki hiçbir insan savaş kelimesi kullanmaz. Bu barış süreci hiç kimsenin şahsı ihtiraslarına heba edilmemelidir” diye konuştu.


Ziyaret daha sonra basına kapalı olarak devam etti.


(BE-MP-YHY-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler