1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Parti ve HDP'den birliktelik mesajı
AK Parti ve HDP'den birliktelik mesajı

AK Parti ve HDP'den birliktelik mesajı

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nca, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'na bayram ziyareti gerçekleştirildi.

A+A-

Ziyarette konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, HDP’nin seçimlerde aldığı başarıya kıymet verilmesi gerektiğini vurguladı. HDP Diyarbakır Milletvekili Edip Berk ise, halka iyi bir yaşam sunma borçlarının olduğunu belirterek, bunu birlikte yerine getirmelerinin daha faydalı olacağını dile getirdi. 


AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar ve beraberindeki partililer, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı'na bayram ziyaretinde bulundu. Akar ve beraberindekileri, HDP Diyarbakır milletvekilleri Edip Berk ve Çağlar Demirer, İl Eşbaşkanları Ömer Önen ve Gülşen Özer ile partililer ağırladı. Ziyarette konuşan Akar, dünyanın birçok yerinde zulüm yaşandığını belirterek, temennilerinin yaşanan zulümlerin sona ermesi olduğunu ifade etti.

Herkes kendi coğrafyasında insanlık değerleri içerisinde birlikte yaşamasını başarmasını istediklerini dile getiren Akar, "Dünyada hakça kazanım eşitle bölüşüm olmadıkça dünyada bu zulüm, bu yoksulluk ve bu sefalet devam edecektir. Biz de bütün insanlık alemini kucaklıyoruz. İşte bayramlar buna vesiledir. Bayramlarda bir kez daha insan onurunun, haysiyetinin içselleştirildiğini görüyoruz. Bayram barıştır, esenliktir, kardeşliktir. Bu hisleri birlikte yaşıyoruz" dedi.

"BARIŞI SAĞLAMA KONUSUNDA İYİMSERİM"


Kentteki diğer siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları ile bir araya geleceklerini anlatan Akar, "Şehrimiz ve halkımız için neler yapılması gerektiğini sürekli bir araya gelerek konuşma fırsatı bulacağız. Diyarbakır’da diyalog, barış ve kardeşlik iklimi var. Ümidim bütün coğrafyaya bu iklimin yayılması. İyimserim bundan sonraki süreçte biz barış ve kardeşliği diyaloğu sağlayacağız" diye konuştu.

"HDP ÖNEMLİ BİR BAŞARI ELDE ETTİ"


Geçen seçimde HDP’nin önemli bir başarı elde ettiğini ve 80 milletvekili ile parlamentoda yer aldığını vurgulayan Akar, şunları kaydetti:


"Demokrasi açısından son derece olumlu ve kıymet verilmesi gereken bir sonuçtur bu. HDP’nin bundan sonraki süreçte parlamentoda bu demokratik işleyişi sürdürmesi temennisi içerisindeyiz. Ümit ediyorum ki iktidar ortağı ya da muhalefet olarak kendisinden beklenen işlevi yerine getirecektir."

"UMARIM ANKARA’DAKİ SİYASETİ ETKİLERSİNİZ"


HDP Diyarbakır Milletvekili Edip Berk ise, Ankara’da siyasetin daha farklı olduğunu belirterek, şu ifadelerde bulundu:
"Diyarbakır’dan tabi ki sizin daha duyarlı bizim sorunlarımıza yaklaşımınızı görüyorum. Umarım Ankara’daki siyaseti biraz etkilersiniz. Arkadaşlar barış yolunda daha çok çalışır. Sorunlarımıza daha samimi ve içten yaklaşım olur. Sonuçta bizim halkımıza iyi bir yaşam sunma borcumuz var. Bunu birlikte yerine getirirsek daha faydalı olur. Bundan sonra da birlikte daha iyi çalışmalarda bulunmak üzere barış, özgürlük demokrasi için, insanların özgürlükleri ve hakları için mücadele yer alacağımıza inanıyoruz."


(MP-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler