1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ak Parti Siyaset Akademisinde Sınav
Ak Parti Siyaset Akademisinde Sınav

Ak Parti Siyaset Akademisinde Sınav

AK Parti Ar-Ge Başkanlığı tarafından Kasım ayı içerisinde başlatılan 6. dönem Uluslararası ilişkiler, demokrasi ve ekonomi konulu siyaset akademisinde 8 haftalık eğitimin ardından kursiyerler sınavdan geçti.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı tarafından Özel İçten Koleji'nde düzenlenen sınava mühürlü bir şekilde getirilen soru kitapçıkları, gözlemciler nezaretinde sınava katılanlara dağıtıldı. Sınavda genel kültür, siyaset, kişisel gelişim ve yerel yönetimler yasalarıyla ilgili toplam 50 soru soruldu. Akademi hakkında bilgi veren AK Parti Diyarbakır İl Başkan yardımcısı Ar-Ge Başkanı ve Siyaset Akademisi Koordinatörü Av. Ahmet Akyıl, "Burada insanların siyasi hayatla ilgili eksikliklerini deneyimli

akademisyen ve siyasetçilerle tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

Siyaset Akademisi il Koordinatörü Av. Ahmet Akyıl, "8 hafta süren kurslarımızın sonunda kursiyerlerimizi sınava tabi tutuyoruz ve bu sınavda 50 puanı geçenlere sertifika veriyoruz ve Sınav sonuçlarımız iki hafta içerisinde yayınlanacaktır. Cevap kağıtlarının AK Parti Genel Merkezi'nde optik okuyucular tarafından okunarak tespit yapılacaktır" şeklinde konuştu.

Sınav sonuçlarının açıklamasının ardından bir sertifika töreni düzenleneceği bildirildi.

HABERE YORUM KAT