1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AK Parti İl Başkanı Öcal fakir sofrasında
AK Parti İl Başkanı Öcal fakir sofrasında

AK Parti İl Başkanı Öcal fakir sofrasında

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal, dar gelirli Gök ailesinin iftar sofrasına konuk oldu.

A+A-

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Öcal, dar gelirli Gök ailesinin iftar sofrasına konuk oldu.

Halkla bütünleşmek ve dar gelirli ailelerin sıkıntılarını yerinde görüp çözmek için her gün faklı bir aileye konuk olan Öcal, eşi Kadriye Öcal ve AK Parti Diyarbakır Kadın Kolları Başkanı Serpil Bakır ile birlikte 11 çocuklu Pakize ve Sabri Gök ailesine iftar sofrasına konuk oldu. Menüde güveç, pilav ve salatanın olduğu yemekte Öcal, evin küçük çocuklarıyla da ilgilendi.

AK Parti Kadın Kolları üyelerinin Ramazan ayı boyunca yaptıkları çalışmalar dahilinde yoksul mahallelerde tespit ettikleri ailelere gıda yardımı yaptıklarını belirten Öcal, okuyan çocuklara burs desteği verdiklerini söyledi.

Yemekten sonra evin bahçesinde çaylar yudumlanırken, Öcal, şerbet satarak geçimlerini sağlamaya çalışan ailenin reisi Sabri Gök ile bir süre sohbet etti.

Öcal, ziyaret sonrası "Ailenizle birlikte iftar bereketinin duygusal ortamını paylaşmak ve insanları yaşadığı yerde görmek için geldik. Bu tür ziyaretlerimiz sürekli devam edecek. 11 kişinin yaşadığı bu evde onların yaşam şekillerini görmek, çektiği sıkıntıları varsa onları yerinde görmek ve onlara çözüm üretmek için onlarla birlikte sofralarını paylaştık." şeklinde konuştu.