1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ak Parti adayı Abdullah Atik hızlı başladı
Ak Parti adayı Abdullah Atik hızlı başladı

Ak Parti adayı Abdullah Atik hızlı başladı

Hem kendisi hem de ailesi köklü bir siyasi geçmiş ve tecrübeye sahip olan iş adamı Abdullah Atik, bölge için düşündüğü ekonomik ve tarımsal kalkınmayı AK Parti'nin vizyonu ile hayata geçireceğine inandığı için Diyarbakır'dan milletvekili aday adayı olduğu

A+A-
AK PARTİ'YE AVRUPA TEKNO ÜNİVERSİTESİ MEZUNU MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI…
 
 Avrupa Tekno Üniversitesi mezunu olan Atik, Çözüm Süreci'nin oluşturduğu barış ikliminin tarihi bir öneme sahip olduğunu ancak bu sürecin tarımsal ve ekonomik kalkınma sayesinde daha kolay hedefe ulaşacağını kaydetti.
 
 
ÇEŞİTLİ ALANLARDA YATIRIMLARI VAR
 
Diyarbakır'ın tanınmış ve sevilen simalarından Abdullah Atik , Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Haziran ayında yapılacak seçimler için milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Turizm, tarım ve inşaat sektöründe yatırımları olan Atik ailesi , hem siyasi hem de ekonomik anlamda Doğu ve Güneydoğu'nun köklü aileleri arasında yer alıyor. 
 
 
AVRUPA'DA TARIM EĞİTİMİ GÖRDÜ
 
Ankara ve İstanbul'da oteller zincirine sahip olan Atik ailesinin , bölgede aynı zamanda tarım ve akaryakıt sektöründe de yatırımları var. Atik Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu başkanlığını yapan Abdullah Atik, ilk ,orta ve lise öğrenimini Diyarbakır'da tamamladıktan sonra yurt dışına giderek Avrupa'nın tanınmış ekonomi üniversitelerinden Avrupa Tekno Üniversitesi'nde tarım alanında başarılı bir eğitim süreci geçirerek buradan mezun oldu.
 
SİYASETE ÇOK GENÇ YAŞTA BAŞLADI
 
Evli ve 5 çocuk babası olan Abdullah Atik, tıpkı ailesi gibi köklü bir siyasi deneyime de sahip. 49 yaşındaki Atik,1992-2000 yılları arasında Osmaniye'de ANAP İl Başkanlığı, 2005-2009 yılları arasında da Diyarbakır'da AK Parti İl Başkan Yardımcılığını yaptı.
Daha önce Diyarbakırspor'un çeşitli kademelerinde yöneticilik yapma deneyimi de olan Atik,bir çok sivil toplum kuruluşunda da aktif olarak yöneticilik yaptı.
 
 
KAN DAVALARININ ÇÖZÜMÜNDE AKTİF ROL OYNADI
 
Abdullah Atik'in en büyük hedefi, kendisinin deyimiyle hayalini kurduğu tarımsal ve img_0011.jpgekonomik kalkınmayı gerçekleştirmek. Bunu da AK Parti'den milletvekili olarak gerçekleştirmek istiyor. Bölgedeki bir çok kan davasını ,bölgede sevilen bir ailenin mensubu olarak devreye girip çözmesiyle bilinen ve bu yüzden bölgede sempati duyulan bir kimliğe sahip olan Atik, Çözüm Süreci'nin oluşturduğu barış ikliminin tarihi bir öneme sahip olduğunu ancak bu sürecin tarımsal ve ekonomik kalkınma sayesinde daha kolay hedefe ulaşacağını kaydetti.
 
 
'İTHAL MİLLETVEKİLLERİ BAŞARI SAĞLAYAMAZ'
 
Atik,”AK Parti hükümetleri büyük bir siyasi risk alarak Çözüm Süreci'ni başlattı. Bu başlı başına bir devrimdir. Bölgenin dününü bilen biri olarak diyorum ki bugün sonuca ve çözüme giden tabloyu yakın zamana kadar hayal bile edemezdik. AK Parti hükümetleri Türkiye ve bölgemizde barışın önündeki en büyük engel, pranga olan 100 yıllık Kürt Sorunu'nu çözme iradesi göstermişken,bunu ekonomik ve tarımsal kalkınma ile taçlandırmak gerekir.Bunu da halkın içinden gelen, halkın değerleriyle barışık,bölgede sevilen,bu konuda vizyonu olan milletvekilleriyle başarmak mümkün olacaktır. Halktan kopuk, tepeden inme ve ithal milletvekilleri bu konuda başarı sağlayamaz. “dedi.
 
 
'KENDİ PROJELERİMİZİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ'
 
“Milletvekillerinin görevi sadece kendi partilerinin politikalarını savunmak değil.” diyen Atik,milletvekillerinin kendi bölgelerinin sorunlarına çözüm üretmekle mükellef olup, aynı zamanda kendi projelerini hayata geçirmeleri gerektiğini kaydetti. Atik,” Aday adaylığı sürecini başarıyla geçtikten sonra ekonomik ve tarımsal kalkınma alanında işsizliğe çözüm olacak, bölge halkının yüzünü güldürecek projelerimizi açıklayacağız. Benim şahsi olarak 25 yıl, ailemin ise yarım asra varan siyasi geçmişi var. Bunları inşallah AK Parti'nin vizyonu ver hedefleriyle bütünleştirerek Diyarbakır'ımızın makus talihini yenmesini sağlayacağız. Sadece sorunları anlatan değil, çözen taraf olacağız. Toplumsal barış ve ekonomik kalkınmanın teminatı, işsizlik ve istihdam sorunlarının çözüm umudu olacağız.” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT