1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Ak Parti aday adaylığından çekildim'
'Ak Parti aday adaylığından çekildim'

'Ak Parti aday adaylığından çekildim'

07 Haziran 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerinde Milletvekili adayı olmak için 19 Şubat 2015 tarihinde Ak Parti Genel Merkezinde aday adaylığı başvurusunda bulundum.

A+A-
Ak Parti tüzüğüne göre 01 Mart 2015 günü Diyarbakır seçim çevresinde aday belirleme süreçlerinden ilki olan temayül yoklaması yapılacaktır.
 
Ak Parti'nin Tüzüğüne, Kurallarına ve Prensip kararlarına saygı duymakla beraber, 21 Şubat'ta Ak Parti MKYK'sının, Ak Parti'de 22. 23. Ve 24. Dönem Milletvekilliği yapmış olan aday adaylarının temayüle girmemeleri yönünde karar aldıklarını öğrendim.
 
Ak Parti MKYK'sının almış olduğu bu karar ile Ak Parti de 1 dönem Milletvekillik yapmış arkadaşlarımızın dahi Temayüle girmemesi ve benim de Ak Parti Milletvekillerinin de bulunduğu aynı Parlamentoda 3 dönem üst üste Milletvekilliği ve 3 dönem Bakanlık yapmama rağmen onlarla aynı statüye tabi tutulmayarak temayül yoklamasına girmeyi etik bulmadığımı Ak Parti'nin yetkili organlarına ilettim. 
 
Ancak beni haklı bulmalarına rağmen MKYK'nın almış olduğu karar değişmeyince 27.02.2015 tarihi itibariyle Ak Parti Aday adaylığımı geri çekmiş bulunuyorum. Bununla beraber beni destekleyeceklerinden hiç şüphemin olmadığı Ak Parti İl ve İlçe Teşkilatı yöneticilerine, Kadın ve Gençlik kollarına ve temayül yoklaması delegelerine teşekkür ederken ayrıca Ak Parti İl kongresine davetli olarak katılırken bana verdikleri yoğun ilgi ve desteklerinden dolayı tüm Diyarbakır Ak Parti teşkilatına teşekkür ediyorum. 
 
Bilindiği üzere YSK kararına göre Milletvekilliği adaylığı müracaatı son günü 7 Nisan 2015 günüdür. Ben bu süreçte Ailemle, Dostlarımla, Dava arkadaşlarımla ve değerli Hemşerilerimle istişarelerde bulunarak, Onların da onayını ve desteğini alarak 7 Nisan'da BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİĞİ adaylığımı açıklayacağımı belirtmek isterim.
 
Girmiş olduğumuz bu seçim sürecinde bugüne kadar bana desteklerini esirgemeyen, her koşulda bizimle birlikte olan değerli hemşerilerimin desteklerini bekler, bu vesileyle Kamuoyuna ve Diyarbakırlı hemşerilerime sevgi ve saygılarımı sunarım.
 
(Diyarinsesi.org MY)

HABERE YORUM KAT