Ajans zirvesi

Ajans zirvesi

Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın yönetim kurulu toplantısına katılmak üzere Şanlıurfa'ya giden Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı Vali Celalettin Güvenç kabul etti.

A+A-

Valilik girişinde valilik şeref defterini imzalayan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, daha sonra Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ile bir süre makamında görüştü.  

Ardından Balıklıgöl'e geçen ve burada ilk olarak Şanlıurfa tanıtım merkezini misafirine gezdiren Vali Güvenç, merkezde yapılan çalışmalar ve vatandaşlara verilen hizmetleri Vali Kıraç'a anlattı. Balıklıgöl'ü gezip balıklara yem atan Vali Güvenç ve Vali Kıraç, daha sonra Karacadağ Kalkınma Ajansı'na geçerek yönetim kurulu toplantısına katıldı.

AJANS YÖNETİMİYLE

Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, toplantıya katılan Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç ve ajans yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Ajansın Diyarbakır ve Şanlıurfa'da önemli hizmetlere imza attığını söyleyen Vali Güvenç, bu hizmetlerini aynı şekilde devam ettireceklerini dile getirdi.

YATIRIM İKLİMİ

Dönem Başkanı Mustafa Cahit Kıraç ise toplantıya ev sahipliğini yapan Vali Celalettin Güvenç'e teşekkür etti. Gündemlerindeki konuları görüşmek üzere toplandıklarını dile getiren Vali Kıraç, kalkınma ajanslarının ülkedeki yatırım iklimini iyileştirmek, ihtiyaç duyulan alanlarda özel sektörle kamu sektörünü ortak hareket ettirmek için oluşturulmuş ve tüm dünyada uygulanan yapılar olduğunu ifade etti. Vali Kıraç, Diyarbakır ve Şanlıurfa illeri olarak da müşterek sorunları çözmek için kurulan Karacadağ Kalkınma Ajansı'nın diğer illerde olduğu gibi bu iki ilde de koordineli bir şekilde çalışmalarını yürüttüğünü sözlerine ekledi.

Öte yandan toplantıya Vali Celalettin Güvenç ve Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın yanı sıra Karacadağ Kalkınma Ajansı Sekreteri Dr. İlhan Karakoyun, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Şanlıurfa İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT