1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aileler çözüm paketinden umutlu
Aileler çözüm paketinden umutlu

Aileler çözüm paketinden umutlu

Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, Meclis Komisyonu'nda gündeme gelecek çözüm paketinin açıklanmasını umutla bekliyor.

A+A-

Diyarbakır'da eylemlerine devam eden aileler, Meclis Komisyonu'nda gündeme getirilecek olan çözüm paketinden umutlu olduklarını belirtti.

Bu yasanın en başta buradaki ailelerin çocukları için hayırlı olmasını dileyen aileler, en kısa zamanda çocuklarının örgüt tarafından bırakılmasını istediklerini söyledi.

Burak Ölmez'in annesi Gülsen Ölmez, Meclis Komisyonu'nda gündeme gelecek olan paketi önemsediklerini kaydederek, çocuklarının gelmesiyle çifte bayram yaşayacaklarını dile getirdi.

Anne Ölmez, "6 maddelik bir paket meclisten geçecek. Paketin takipçisi olacağız. Çocuklarımızdan haber almamız bizi çok heyecanlandırıyor. memur-Sen bize klimalı çadır gönderdi. Çok teşekkür ediyoruz Allah razı olsun hepsinden. Diyarbakır gündüz 45 derece oluyor. Oruçluyuz, biraz da olsa serinledik. Çocuklarımız gelsin en büyük mutluluğumuz bu olur.Çifte bayram yapalım. Yaş sınırı olmaz inşallah, bütün çocuklar döner. Bayrama kadar çocuklarımız Allah'ın izni ile gelecektir" dedi.

Mehmet Aslan'ın annesi Zarife Aslan ise 6 maddelik paketin Meclis Komisyonu'nda değerlendirilmesin heyecanlı olduğunu söyledi. Aslan, "Diyarbakır'ın sıcağında orucumuzu çadırın altında tutuyoruz. Umudumuzu yitirmedik zor oluyor ama bekleyeceğiz. Bizim çocuklarımız gelecektir. Eziyet çekiyoruz burada, gelsinler artık dayanamıyoruz" ifadelerini kullandı.

AİLELERİN EYLEMİ 50. GÜNÜNDE

Öte yandan, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde 19 Mayıs'ta başlayan eylem 50. gününe girdi. Anneler, belediye önünde başlattıkları eylemlerini önce belediye önündeki refüje daha sonra Dağkapı Meydanı'na taşıdı. 50. güne giren eylemde oruç tutan aileler, Memur-Sen'in gönderdiği klimalı çadırda serinlemeye çalışıyor.

HABERE YORUM KAT