1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Diyarbakır'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Diyarbakır'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin, Diyarbakır'da

DİYARBAKIR- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, ''Bu bölgenin bir evladı olarak sizden tek istediğim şey gözyaşından, kandan, acıdan nemalananlara fırsat vermeyin. Onlarla mesafeyi açın, onlardan uzaklaşın'' dedi.

A+A-

Bakan Şahin, Dicle Üniversitesi Spor Salonu'nda alt gelir grubuna yönelik TOKİ tarafından yapılan konutların hak sahiplerini belirlemek amacıyla düzenlenen kura çekiminde konuşmasına, Cahit Sıtkı Tarancı'nın ''Memleket İsterim'' şiirinin dizelerini okuyarak başladı.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan selam getirdiğini kaydeden Şahin, yola çıkarken hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ve önce insan dediklerini, Şeyh Edibali'nin felsefesini kuruluş felsefesi olarak odaklandıklarını, yola başladıklarını bildirdi.
Diyarbakır'ın evliyaların, sahabelerin, medeniyet, inanç ve kültür şehri olduğunu, tohumunda kalp, sevgi ve merhamet bulunduğunu, Dicle ve Fırat'ın bereketiyle bereketlendiğini kaydetti.

-Bölgenin ilk kadın bakanı-

  Gaziantep milletvekili olarak bölgenin evladı, ama bölgenin ilk kadın bakanı olduğunu vurgulayan Şahin, ''Kendimi Diyarbakır'daki kız kardeşimin, abimin ve ablamın yerine koyarak, onlar bizden ne talep ediyor, biz onlar için yapmalıyız diye büyük bir emanet olarak yürüyoruz. Önce insan diye çıktığımız yolculukta, dini, dili, mezhebi inancı ne olursa olsun, eşrefi mahlukat olarak doğan insanın yaşam, barınma, eğitim, sağlık, istihdam hakkını korumamız, yaşam kalitesini yükseltmemiz gerektiğine inandık'' diye konuştu.