1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aile hekimleri ve sağlık elemanlarına eğitim
Aile hekimleri ve sağlık elemanlarına eğitim

Aile hekimleri ve sağlık elemanlarına eğitim

Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Ruh Sağlığı Programları Daire Başkanlığı tarafından geliştirilen sağlık politikaları doğrultusunda yürütülen programların etkinliğini arttırmak üzere, ilgili personelin günün koşullarına uygun olarak görevin gerektirdiği bilgi,

A+A-

Bu çerçevede Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı Eğitimleri (ÇPGD) programı yürütülüyor. Bu programın amacı; çocuğun psikososyal gelişimini destekleme yöntemlerini birinci basamak sağlık hizmetleri içine entegre ederek gelişimin en hızlı olduğu gebelik ve 0-6 yaş döneminde çocuğun gelişimini desteklemeyi, gelişimi etkileyebilecek risk etmenlerini erken belirleyip erken müdahale etmeyi hedeflemek.
 
Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesi tarafından yapılan açıklamaya göre, bu bağlamda Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğüne bağlı Ruh Sağlığı Programları Tütün ve Diğer Bağımlılık Yapıcı Maddeler Şubesince yürütülen, 0-6 Yaş Çocuğun Psikososyal Gelişimini Destekleme Programı Eğitimleri (ÇPGD); Dr. Murat Aktar, Psikolog Berçem Eroğlu, Psikolog Güneş Yaman, Hemşire Özlem Kaba Çağlayan, Ebe Hayat Akmeşe tarafından verilmeye başladı. Program dâhilinde, 24/25/26 Kasım 2015 tarihleri arasında Müdürlüğümüze bağlı Halk Sağlığı Laboratuarı Eğitim Salonunda, Aile Hekimleri ve Aile Sağlığı Elemanlarına eğitim verildi. Eğitim sonucunda katılımcılara Katılım Belgeleri düzenlenmiştir. Eğitimlerimiz yıl içinde ihtiyaca göre devam edecek.
 
Eğitimde; Olgu Tartışması, Beyin Gelişimi ve Sağlık, Görüşme Teknikleri, ÇPGD Programı İzlem Formunun İncelenmesi ve Veri Aktarım Sistemi konularında slayt ve video gösterimi yapıldı.
 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler