1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aile evladına kavuştu
Aile evladına kavuştu

Aile evladına kavuştu

Çocukları dağda olan ailelerin Diyarbakır'daki eylemi sonuç vermeye devam ediyor.

A+A-
7 Nisan 2014'te PKK'ya katılan Bozoğlu'nu serbest bıraktı. Ailelerin eylemi 63'üncü gününe girdi.
 
PKK, Diyarbakır'da çocuklarının dağa kaçırıldığı gerekçesiyle eylem yapan annelerden Latife Bozoğlu'nun oğlu 21 yaşındaki Sedat Bozoğlu'nu serbest bıraktı.Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde öğrenim görürken, 7 Nisan 2014 tarihirde PKK'ya katılıp Kuzey Irak'taki kamplarına giden Sedat Bozoğlu'nun annesi Latife Bozoğlu, oğlunun bırakılması için Diyarbakır'da eylem yapan ailelere katıldı.
 
ÇOCUKLARINA KAVUŞTULAR
 
Diyarbakır'da 29 Mayıs 2014 gününden itibaren eylem yapan Latife Bozoğlu'nun oğlu Sedat Bozoğlu, dün PKK'lılar tarafından serbest bırakıldı.
 
Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü yetkililerden alınan bilgiye göre, serbest bırakıldıktan sonra Şırnak'a gelerek güvenlik güçlerine teslim olan Sedat Bozoğlu, Diyarbakır'a getirildi. Bazoğlu, buradaki işlemlerin ardından, ailesine teslim edildi. Diyarbakır'daki eylemine son veren Latife Bozoğlu, oğluyla birlikte memleketi Erzurum'a gitti.
 
EYLEMLERİ 63'ÜNCÜ GÜNDE
 
Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan çocukların aileleri Dağkapı Meydan'ında oturma eylemlerini sürdürüyor. Çocuklarının bırakılması için Dağkapı Meydan'ındaki çadırda ailelerin bekleyişi sürüyor. Mehmet Aslan'ın annesi Zerife Aslan, 63 gündür oturma eylemi yaptıklarını ve çocuklardan haber alınmaması durumunda eylemlerine devam edeceklerini belirterek çocuklarını istediklerini ve bir an önce barışın sağlanması gerektiğini söyledi. Anne Aslan, "Artık sıcak havadan dolayı zorluk çekiyoruz. Buradaki anneler oruçlu ve dayanma güçleri artık kalmadı. Kimin elinden ne geliyorsa bize yardım etsin bu acı bitsin. Bayram yaklaşıyor ama gelecek olan bayram bize bir anlam ifade etmiyor" dedi.
 
AİLELERİN UMUTLU BEKLEYİŞİ
 
Vedat Aydın'ın annesi Leman Aydın ise eşi ve 6 yaşındaki kızı ile beraber 63 gündür Diyarbakır'da olduğunu söyledi. Anne Aydın, "Tükenmiş durumdayız. Devlet yetkililerine ve Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş'a sesleniyorum. Ramazan ayının hürmetine çocuklarımızın gelmesi için bir şeyler yapın dayanamıyoruz. 6 yaşındaki kızımı gönderdim Bitlis'e gitmek istemiyordu oda abisini özlemiş ağlıyor sürekli" diye konuştu.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT