1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Aile destek merkezi kursiyerleri Eğil'de
Aile destek merkezi kursiyerleri Eğil'de

Aile destek merkezi kursiyerleri Eğil'de

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Silvan İlçe Kaymakamlığı tarafından Hasuni ve Malabadi Aile Destek Merkezi'nde eğitim gören kursiyerlere yönelik Eğil gezisi düzenlendi.

A+A-

Silvan ilçesinde faaliyet gösteren Malabadi Aile Destek Merkezi ve Farkin Aile Destek Merkezi kursiyerleri Eğil gezisi ile ilk gezi turuna katıldı.

Silvan Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet gösteren Hasuni ve Malabadi Aile Destek Merkezi'nde eğitim gören 280 kursiyer 18 araç ile peygamberler şehri olarak bilinen ve tarihte bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Eğil ilçesini gezdi.

Silvan Kaymakamı Berkan Sönmezay, "Bünyemizde faaliyet gösteren Hasuni ve Malabadi Aile Destek Merkezi eğitim gören 280 öğrencimizi Eğil ilçesindeki tarihi mekanları ziyaret etmelerini sağladık. Bu gezide hiç turizm gezilerine katılmamış kursiyerlerimiz vardı. Bizde böyle bir gezi programını geliştirerek, Eğil ilçesindeki tarihi mekanları görmelerini sağladık. Bundan sonrada kursiyerlerimize yönelik, sosyal etkinlikleri düzenleyerek kursiyerlerimizi sosyal hayata olan özlemlerini gidermeyi sağlayacağız" dedi.

(İHY-YRT-Y)

HABERE YORUM KAT