1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ağrı'da yaşananlar işte gerçekler
Ağrı'da yaşananlar işte gerçekler

Ağrı'da yaşananlar işte gerçekler

Ağrı'da yaşanan çatışmada, korkunç iddialar ortaya atıldı. Olayın medyada yazıldığı gibi olmadığı gerçeklerin çarpıtıldığı haberleri gündeme bomba gibi düştü

A+A-

Ağrı Diyadin'de, bahar şenlikleri nedeniyle bir organizasyon tertip eildmişti.  Bir grup PKK'lı grubun askere ateş açtığı ve çatışmaların yaşandığı haberi medyaya bu şekilde yansımıştı. 

Olaylarda yaşanan ve dün sosyal medyada yayılan bir başka gerçek ise olayın bu şekilde anlatıldığı gibi olmadığı iddia edildi.

Çatışmaları durdurmak isteyen grubun ateş altında kaldığı ve ölü ve yaralıların olduğu bildirildi.

 
Ağrı Diyadin'de PKK saldırısının ardından başlayan çatışma ile ilgili çarpıcı bilgiler ortaya çıktı. Çatışmayı engellemek için operasyon bölgesine canlı kalkan olarak giren bir grubun ateş altında kaldığı ölü ve yaralıların olduğu ileri sürüldü.
 
HDP Ağrı İl Başkanı Sabri Tayfur'dan alınan bilgiye göre operasyon bölgesine canlı kalkan olarak giren gruptan HDP Diyadin İlçe Eski Başkanı Cezmi Budak'ın öldüğü, MEYADER temsilcisi Cenap İlboğa'nın ise yaralandığı iddia edildi.
 
Ağrı Belediye Başkan vekili ve meclis üyesi Melik Arpaç'ın da başına gaz kapsülü isabet ettiği için yaralı olduğu bilgisi geldi. Arpaç Diyadin devlet hastenesinde tedavi altına alındı
 
Tayfur olayla ilgili olarak "Çatışma bölgesine girdik. Canımız zor kurtardık köyde bir eve sığındık. Ölü ve yaralılar yukarıda kaldı. Güvenli değil diye bölgeye ambulans da gönderilmiyor. Yaralı 4 asker aşağıya indirilemiyor" dedi.
 
Çatışma bölgesine ambulansların sevk edildiği görülürken, gelen ölüm haberi üzerine operasyon bölgesine girmek isteyen köylülere de askerlerce müdahalede bulunuldu. Bölgedeki gerginlik halen sürüyor.
 
Çatışma esnasında 5 PKK'lının öldüğü 1'inin ise yaralı olarak ele geçirildiği açıklandı. 
 
SOSYAL MEDYADA OLAYIN FARKLI BOYUTUNU ORTAYA KOYAN İDDİALAR...
 
2015-04-12_102734.jpg
 

18901_1624701934442613_2204341602932434894_n.jpg

HABERE YORUM KAT