1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. AGİT heyeti Diyarbakır'da
AGİT heyeti Diyarbakır'da

AGİT heyeti Diyarbakır'da

DİYARBAKIR - Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Seçim Gözlem Heyeti, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yı ziyaret etti.

A+A-

1 Kasım 2015’de yapılacak seçim sürecini gözlemlemek ve bulgularına ilişkin bir rapor hazırlamak için Diyarbakır’a gelen AGİT Seçim Gözlem Heyeti Başkan Yardımcısı Polyna Lemoz, Güvenlik Uzmanları Wayne Pilgrim, Ayhan Güler, Uzun Dönemli Gözlemciler Paaavo Juhani Pitkaenen ve Mats Melis, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’yla görüştü.


Büyükşehir Belediyesi’ndeki görüşmede konuşan AGİT Seçim Heyeti Başkan Yardımcısı Polyna Lemoz, 10 ülkeden gelen 11 uzmanın oluşturduğu çekirdek ekiple Ankara'da görev yapacaklarını, 18 kişiden oluşan uzun dönemli gözlemci ekibin ise, ikişerli gruplar halinde Türkiye'nin farklı bölgelerinde görev yapmaya başlayacaklarını söyledi. İlk olarak seçimlerden önce gözlemlerini bir raporla kamuoyuyla paylaşacaklarını ve bu bilgilere internet üzerinden de ulaşılabileceğini dile getiren Lemoz, seçimlerden bir gün sonra da heyetin değerlendirmelerinin yer aldığı nihai raporun paylaşılacağını aktardı.


“HEYET ZOR BİR ALANDA ÇALIŞACAK”


Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı ise sıkıntılı bir dönemden geçildiğini belirterek, “Heyet seçimlerde zor bir alanda çalışacak. Ama şöyle bir avantajı da var. Sivil toplum kuruluşları, sendikalar, insan hakları kuruluşları ve kadın örgütlerinin çok güçlü olduğu bir coğrafya burası” dedi.


(MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler