1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AGİT heyeti Akar’ı ziyaret etti
AGİT heyeti Akar’ı ziyaret etti

AGİT heyeti Akar’ı ziyaret etti

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği TeşkilatıUzun Dönem Gözlemcisi Mats Melin ve beraberindeki heyet 1 Kasım 2015 tarihinde gerçekleşecek genel seçimlerine yönelik çalışma ve gözlemleri kapsamında AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar’ı makamında ziy

A+A-

 Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Uzun Dönem Gözlemcisi Mats Melin ve beraberindeki heyet, K Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar’ı ziyaret. İl başkanlığında gerçekleşen ziyarette konuşan AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, AGİT’in işlevini önemsediklerini ve Türkiye’nin AK Parti’ye ihtiyacı olduğunu belirterek, AK Parti’nin Türkiye’nin omurgası olduğunu söyledi.  

Akar, “Biz AK Parti olarak millet iradesini en üst irade olarak kabul eden bir partiyiz. Kapı kapı dolaşıp 1 Kasım’ın milletimiz için önemini anlatıyoruz. Millet olarak birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. 1 Kasım seçimleri halkımız için istikrar ve istikbal seçimidir” dedi. AK Partinin milletin umudu olarak doğduğunu ifade eden Akar, partilerinin umudun, istikrarın, milletle yürümenin adresi olduğunu dile getirdi.


“Türkiye için milat olacaktır”


Akar, “Yeni Türkiye yolunda 1 Kasım 2015 genel seçimleri Türkiye için milat olacaktır. 1 Kasım 2015 seçimleri sadece önümüzdeki 2019’a kadar geçecek zamanı değil, onu da aşan bir öneme sahip. Türkiye’nin herhangi bir zarar görmemesi için, vatanın huzuru için nöbette olduk, nöbette olmaya devam edeceğiz. Milletimiz rahat olmalıdır. AK Parti kadroları bu ülkede istikrara ve huzura zarar verilmesine asla izin vermeyecektir.

AK Parti’nin kadroları dimdik ayaktadır, ayakta olacaktır. Bizim en büyük önceliğimiz bu seçimler ile huzur ve barış ortamının kalıcı bir hale gelmesidir, bu anlamda seçim çalışmalarımızda bu hassasiyetimizi ön plana çıkarıyoruz, sonunda kazanan ülkemiz ve kadim şehrimiz Diyarbakır olacaktır” diye konuştu.

AGİT Uzun Dönem Gözlemcisi Mats Melin ise yaklaşık iki haftadır bölgede bulunduklarını belirterek yaptıkları gözlemler sonucunda seçimlerin barış, kardeşlik ve huzur ortamında geçeceğini söyledi. Melin, kendilerini kabul eden Akar’a teşekkür etti.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler