1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ağırbaş, Ergani'de incelemelerde bulundu
Ağırbaş, Ergani'de incelemelerde bulundu

Ağırbaş, Ergani'de incelemelerde bulundu

DİYARBAKIR - Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, Ergani ilçesinde bu yıl eğitim alanında yürütülecek yatırım çalışmalarını inceledi.

A+A-

Ergani'de bu yıl hayata geçirilecek okul projeleri hakkında açıklamalarda bulunan İl Milli Eğitim Müdürü M. Hadi Ağırbaş, Ergani'ye okul yaptırılması için aktarılan ödeneğin, ildeki tüm yatırım programlarının yaklaşık 10'da 1'ine tekabül ettiğini belirtti. Ergani'de 2013 yılı yatırım programı kapsamında, biri 180 derslikten oluşan dev kampüs olmak üzere, 22 adet yeni okul projesinin hayata geçirileceğini ifade eden Ağırbaş, bu projelerin hayata geçmesiyle birlikte ilçedeki derslik sıkıntısının önemli ölçüde azalmış olacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Atabey'den yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alan heyet daha sonra Kaymakam Erdinç Yılmaz'ı makamında ziyaret eden Ağırbaş, Ergani'de bu yıl hayata geçirilecek okul projelerini değerlendirerek, "Bu yıl ilçemize çok sayıda okul kazandırılması için ciddi bir kaynak aktardık. Ergani'ye 213 dersliğe tekabül eden 22 okul yapılacak. Bunların 16 tanesini bu yıl programa aldık. Ergani'ye eğitim için aktarılan kaynak, ildeki tüm yatırım programlarının yaklaşık 10'da 1'ine tekabül ediyor. Bu projelerin hayata geçmesiyle birlikte ilçemizin derslik sıkıntısı önemli ölçüde azalmış olacak. Derslik sayısı arttıkça eğitim ve öğretimde kaliteyi beraberinde getirecektir” diye konuştu.

Diyarbakır'ın diğer ilçelere göre eğitimde başarı düzeyi en yüksek ilçesi Ergani olduğunu belirten Ağırbaş, "Başta Kaymakam olmak üzere, Milli Eğitim Müdürümüz ve milli eğitim personelimizin üstün gayretleriyle Ergani eğitimde hedeflediğimiz düzeydedir. Bu bağlamda Milli Eğitim yönetim kadrosundaki arkadaşlarımızı gayretlerinden dolayı kutluyoruz” şeklinde konuştu.

Ergani'de eğitim alanında tüm branşlarda yüzde 20 oranında başarı sağladıklarını ifade eden İlçe Kaymakamı Erdinç Yılmaz ise, "Biz bölgede genel anlamda eğitimde çok öncü ve okuma oranı yüksek bir ilçeyiz. İlçemizi eğitimde hak ettiği yere getirebilmek için arkadaşlarımız oldukça gayret sarf ediyor. Geçen yıl sınav sonuçlarına göre sağladığımız başarı oranı yüzde 20 civarında. Bu oran geçen yılki hedefimizin çok üzerindedir. Ergani'de eğitimde bir ilerleme ve heyecan olduğunu görüyoruz. Bu seneki hedefimizin üzerine çıkabileceğimize inanıyorum. İyi sonuç almaya odaklıyız" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT