1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Afet ve acil yardım yönetimi toplantısı
Afet ve acil yardım yönetimi toplantısı

Afet ve acil yardım yönetimi toplantısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nde, Vali Mustafa Cahit Kıraç başkanlığında “Afet ve Acil Durum Yönetimi Toplantısı” gerçekleştirildi.

A+A-

Suriye'ye yapılması gündemde olan uluslararası askeri müdahale nedeniyle, Suriye tarafından gerçekleştirilebilecek kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer saldırının söz konusu olması halinde alınacak tedbirlerin görüşülmesi amacıyla İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü hizmet binasında toplantı düzenlendi. Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç başkanlığında gerçekleştirilen toplantı, Vali Yardımcısı Mustafa Can, 7. Kolordu Komutanlığı temsilcisi Topçu Albay Nusret Erol, Dicle Üniversitesi Rektörü Ayşegül Jale Saraç, İl Jandarma Komutanı Albay Hilmi Atabay ve İl Emniyet Müdürü Recep Güven'in de aralarında bulunduğu kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürlerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Toplantıda olası bir saldırı durumunda yapılacak sivil savunma hizmetlerine ilişkin görevlerin daha etkin biçimde, zamanında ve tam olarak yerine getirilebilmesi için değerlendirmeler yapıldı. Değerlendirmeler sonucu kamu kurum ve kuruluşlarının konuya hazırlıklı olduğu ve halkın bilinçlendirilmesi çalışmalarının hızlandırılması kararlaştırıldı.

HABERE YORUM KAT