1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Afet Evler bölgesinde genel temizlik çalışması
Afet Evler bölgesinde genel temizlik çalışması

Afet Evler bölgesinde genel temizlik çalışması

Kayapınar Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik müdürlükleri çoğunluğu göç mağdurunun yaşadığı Afet evleri bölgesinde mahalle halkıyla birlikte genel temizlik yaptı. Çalışmayla bölge çöp ve molozlardan temizlendi.

A+A-
Kayapınar Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik müdürlükleri çoğunluğu göç mağdurunun yaşadığı 1000 konutun bulunduğu Afet evleri bölgesinde genel temizlik yaptı.
 
 40 personel ve 5 araçla yapılan genel temizlik çalışmasında mahalle halkı çalışmalara destek verdi. Çalışmayla tüm bölgedeki moloz ve çöpler temizlendi, kaldırım ve caddeler yıkandı.  Çalışmayla toplanan moloz ve çöpler araçlarla şehir dışındaki çöp toplama alanına taşındı.
 
Çoğunluğu göç edenlerin yaşadığı Afet Evleri bölgesinde çalışma hakkında bilgi veren Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nesrin Tavşan, “ Afet evler çoğunluğu Lice depremi sonraki TOKİ tarafından yapılan evler.
 
Ancak büyük sorunlar ve çevre düzenlemesi yapılmadan evler teslim edilmiş. Belediye olarak bölgenin yolları ve kaldırımları belediyemiz tarafından yapıldı. Bırakılan molozları ve çöpleri temizledik. Önümüzdeki günlerde bölgeye yeni hizmetler sunacağız.Çalışmalarımızda katkı sunan halkımıza teşekkür ediyoruz “ şeklinde konuştu.
 
(Diyarinsesi.org MY)
 

HABERE YORUM KAT