1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Af yok, denetimli serbestlik
Af yok, denetimli serbestlik

Af yok, denetimli serbestlik

AK P Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel affın gündemlerinde de zihinlerinde de olmadığını belirterek, denetimli serbestliğin kapsamının genişletilmesi konusunun ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilebileceğini, ancak henüz gündeme gelmediğini

A+A-

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, genel affın gündemlerinde de zihinlerinde de olmadığını belirterek, denetimli serbestliğin kapsamının genişletilmesi konusunda ihtiyaç duyulması halinde değerlendirilebileceğini, ancak henüz gündeme gelmediğini söyledi. Yazıcı, Türkiye’nin terörle etkin şekilde mücadele ederken aftan söz etmenin akla mantığa sığmayacağını belirtti. “Cezaevlerindeki doluluk oranı gerekçe gösteriliyor. Bununla ilgili bir değerlendirmeniz olur mu” sorusu üzerine Yazıcı, “O ayrı bir konu. O da henüz gündeme gelmiş değil” dedi.


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, af tartışmalarını “uydurma” olarak değerlendirerek “Herhangi bir af çalışması yoktur” dedi. Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “İki gündür sahte bir KHK üzerinden yürüyen uydurma af gündemi hakkında açıklama: Herhangi bir af çalışması yoktur. Haber/yorumlar asılsızdır” dedi.

HABERE YORUM KAT