1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Adolf Hitler Kimdir? Adolf Hitler Hayatı Hakkında
Adolf Hitler Kimdir? Adolf Hitler Hayatı Hakkında

Adolf Hitler Kimdir? Adolf Hitler Hayatı Hakkında

Hitler kimdir ve Adolf Hitler kimdir detayları aşağıda yer almaktadır.

A+A-

ve detayları aşağıda yer almaktadır.

 

Adolf Hitler Kimdir?

§  Doğum Tarihi: 20 Nisan 1889

§  Doğum Yeri: Braunau, Avusturya

§  Ölüm Tarihi: 30 Nisan 1945

§  Ölüm Yeri: Berlin, Almanya

§  Milliyeti: Alman

§  Burcu: Koç

§  Baba: Alois Hitler

§  Anne: Klara Hitler

§  Kardeşler: Gustav, İda

§  Eşi: Eva Braun

§   

Adolf Hitler Hayatı

Adolf Hitler Yahudileri soykırıma yürüten ve majorly Dünya Savaşı sorumlusu Almanya’nın rezil diktatörü oldu. Alman diktatörü ve milliyetçidir.

Alman diktatör Adolf Hitler, aşırı milliyetçi ve ırkçı Nazi partisi liderliğindeki ve 1933 den 1945 tartışmasız yirminci yüzyılın en etkili ve güçlü liderlerinden biridir. Almanya şansölyesi-başkanı olarak görev yaptı, onun liderliği yaklaşık altı milyon yahudinin ölümüne yol açtı. Adolf Hitleri’in hayatı kötülük yaparak geçti.

 

Adolf Hitler Okul Hayatı

Adolf Hitler Bavyera Alman sınırında küçük Avusturyalı kasabasında, 20 Nisan 1889 tarihinde doğdu. Son derece iradeli Avusturya gümrük memurunun oğlu idi. Gençliğinde asi idi ve okulda başarısızdı. Sonunda 1905 yılında tamamen örgün eğitimi bıraktı ve ormanda dolaşıp ünlü bir sanatçı olma hayalini, amaçsız varlığı, okuma ve resime başladı. Annesi öldüğünde 1907 yılında, Güzel Sanatlar Akademisi’nde kayıt amacıyla Viyana’ya taşındı. Adolf Hitler’in başarısızlığı derin depresyon dönemine girmesine neden oldu.

Viyana Belediye Başkanı Karl Lueger bölgesinin anti-semitik ya da Yahudi karşıtı milliyetçi Hıristiyan-Sosyalist Parti (1844-1910) başarılarından etkilendi. Hitler, kendi “ideoloji” ve Nazi partisinin merkezi olmaya devam etti. Antisemitizm ve ırkçı mitolojisi geliştirmeye başladı.

Mayıs 1913 yılında Hitler Münih’e döndü ve bir yıl sonra Birinci Dünya Savaşı (1914-1918) patlak vermesinden sonra, o diğer Avrupa güçleri ve Amerika’ya karşı savaşta Alman ordusu eylem için gönüllü oldu. Savaş sırasında o ayrım ile Almanya’nın Batı cephesinde savaşmış ama onbaşı rütbesi dışında promosyon (düşük rütbeli subay) kazandı. Demir Haç First Class, cesareti için birçok ödül kazandı.

HABERE YORUM KAT