1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Adnan Öktüren Fifa kararını yorumladı
Adnan Öktüren Fifa kararını yorumladı

Adnan Öktüren Fifa kararını yorumladı

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Adnan Öktüren, Boşnak futbolcu Borislav Mikiç'in alacaklarının zamanında ödenmemesinin kendilerini büyük sıkıntıya soktuğunu söyledi.

A+A-

Adnan Öktüren, aa  muhabirine yaptığı açıklamada, Boşnak futbolcunun 189 bin Avro'luk alacağının geçmiş dönemlerden kaldığını belirterek, ''FIFA'dan gelen yazıda, akit yerine getirilmediği takdirde 6 puanın silineceği belirtiliyor, yine ödenmezse kulüp bir alt lige düşürülecek. Kulüp, bizden önce defalarca uyarılmış ama ödeme yapılmamış'' diye konuştu.

Kulübün bütçesinin Mikiç'in alacaklarını ödeyecek durumda olmadığını ifade eden Öktüren, ''Bunu bir tehdit olarak söylemiyorum. Puanımız silinirse takımın kampını dağıtır, futbolcuları gönderir ve yönetim olarak olağanüstü genel kurulu beklemeden istifa ederiz. Ben, yeni bir sezona eksi 6 puanla başlamam'' dedi.

Konuyla ilgili çok sayıda milletvekiline bilgi verdiklerini anlatan Öktüren, ''Fazla bir zamanımız kalmadı. Konuyu daha önce Futbol Federasyonu Başkanvekili Mahmut Özgener'e de ilettim. Kendisi de bize bu konuda çok hassas olduklarını söyledi. Federasyondan bizim için FIFA'ya teminat vermesini teklif ediyoruz. Bu daha önce Beşiktaş ve Samsunspor kulüpleri için yapıldı. Bizim için de yapılabilir'' dedi.

Öktüren, yarın konuyla ilgili Özgener ile biraraya geleceklerini de sözlerine ekledi.