1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adnan Keskin ve Hüseyin Saygılı Diyarbakır'da
Adnan Keskin ve Hüseyin Saygılı Diyarbakır'da

Adnan Keskin ve Hüseyin Saygılı Diyarbakır'da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP PM üyesi Hüseyin Saygılı ile birlikte Diyarbakır'a gitti.

A+A-

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Keskin, 'AKP ve yandaş medya bilinçli olarak CHP'yi barışı istemiyormuş gibi göstermektedir' dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin, CHP PM üyesi Hüseyin Saygılı ile birlikte gittiği Diyarbakır'da önemli açıklamalarda bulundu.

AKP'nin demokrasi dışı uygulamalar sürdürdüğünü ifade eden Keskin,"Ülkemizde hukuk rezaleti yaşanıyor. Herkes dinleniyor, insanların hayatları didik didik ediliyor.

İş adamlarına baskı uygulanıyor kimsenin, başta medyanın sesi çıkmıyor. AKP ve yandaş medya bilinçli olarak CHP'yi barışı istemiyormuş gibi gösteriyor. 1989 Kürt Raporu'ndan sonra SHP-HEP seçim ittifakı nedeniyle o gün bizi linç etmek isteyenler bugün aynı anlayış içindeler. Belli odaklar CHP'yi linç etmek istemektedirler. O gün daha sağlıklı yaklaşmış olsalardı bugün bu kadar bedel ödenmezdi" diye konuştu.

CHP'DEN 19 MADDELİK DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK ÖNERİSİ

AKP'nin çözüm süreci ile ilgili ne dediğinin belli olmadığını kaydeden Keskin, "AKP, barış sürecini seçim stratejisi olarak görüyor. AKP'nin çözüm süreci ile ilgili yaklaşımının demokratikleşmeyle alakası yok.

Biz CHP olarak seçim barajının düşürülmesi dahil olmak üzere 19 maddelik demokrasi ve özgürlük önerilerimizi yaptık. Bölgede arkadaşlarımız bu 19 maddeyi yaz boyu anlatacaklar. Bu anlamda da barış ve toplumsal uzlaşma için mücadelemizi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
Adnan Keskin ve Hüseyin Saygılı Diyarbakır'da bir dizi temaslarda bulunduktan sonra CHP Diyarbakır İl Kadın Kolları yönetecileriyle bir araya geldi.

HABERE YORUM KAT