1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Adliyeye 'giriş' çilesi
Adliyeye 'giriş' çilesi

Adliyeye 'giriş' çilesi

Diyarbakır Adliye Sarayı'nda tek vatandaş girişi olması izdihama neden oluyor. Vatandaşlar, tek giriş ve tek arama cihazının yetersiz olduğunu belirtti.

A+A-

DİYARBAKIR Adliye binasının vatandaş girişlerinin tek kapıdan yapılması izdihama neden oluyor.

Adli ve İdari Yargı ünitelerinin birlikte görev yaptığı Adliye binasında, özellikle duruşmaların yoğun olduğu günlerde yaşanan izdiham vatandaşların tepkisine neden oluyor. 1997 yılından beri faaliyette bulunan Adliye binasında işleri olan vatandaşlar, kapının önünde oluşan uzun kuyruklarda beklemekten şikayetçi.

Binanın tek vatandaş girişinde sadece bir arama cihazının olması nedeniyle yapılan üst aramalarının dakikalarca sürdüğünü belirten vatandaşlar, duruşmaların yoğun olduğu günlerde yoğunluk yaşandığını belirterek, “İçeriye girerken kemerimizden bozuk paralarımıza kadar her şeyimizi çıkarıyoruz. Bazen birkaç kez arama cihazına girmek zorunda kalıyoruz. Binanın daha az yoğunluğa sahip personel ve avukat girişi hem geniş, hem de daha sakin. Vatandaş girişi küçük bir alanda ve tek bir cihazla hizmet veriyor. Bazen kadınlar ile erkekler neredeyse üst üste içeri girmeye çalışıyoruz. Bu durumun bir an önce düzeltilmesi lazım” ifadelerini kullandılar.

HABERE YORUM KAT