1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Adıyaman’da hedef, uluslararası karate şampiyonası
Adıyaman’da hedef, uluslararası karate şampiyonası

Adıyaman’da hedef, uluslararası karate şampiyonası

DİYARBAKIR - Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Geleneksel Adıyaman Nemrut Komagene ve 15 Temmuz Şehitleri Karate Turnuvası, 14 -15 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında start alacak.

A+A-

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Geleneksel Adıyaman Nemrut Komagene ve 15 Temmuz Şehitleri Karate Turnuvası, 14 -15 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında start alacak. Turnuvada bay ve bayan kategorilerinde Yıldızlar, Ümit Genç ve 21yaş altı branşları olarak gerçekleştirilecek. Turnuvaya Türkiye’den birçok ilin katılımı bekleniyor.

“TARİH, KÜLTÜR VE MEDENİYETİ SPORLA BİRLEŞTİRMEK İSTİYORUZ”

Adıyaman Karate İl Temsilcisi Musa Tepe, Adıyaman tarihini, kültürünü ve medeniyetini, mistik havasını Karate ile harmanlayarak tüm Türkiye’ye ve dünyaya gururla sunmaya hazırlandıklarını belirterek şunları söyledi:
“Amacımız, bu turnuvalar ile hem karate sporumuzun gelişmesi acısında çok önem arz etmektedir. Önümüzde 3-6 Ağustos’ta Gaziantep ilinde yapılacak olan Türkiye Karate Şampiyonası Ümit Genç ve 21yaş altı müsabakaları içinde hem tecrübe hem de maç eksikleri gidermek acısında faydalı olacaktır. Türkiye karatecileri, Avrupa ve dünyada büyük başarılara imza atmıştır. Asıl hedef; karate milli takımıza alt yapısı oluşturmak acısında ve güçlü bir kadro ile hazırlanmaktır ve 2020 yılında yapılacak olan Olimpiyata sporcu kazandırmak acısından bu tür turnuvalar çok sağlıklı ve verimli olmaktadır.

“ULUSLARARASI KARATE ŞAMPİYONASI DÜZENLEMEYİ PLANLIYORUZ”

Sadece bu bölgemizde yapmış olduğumuz bu tür karate spor organizasyonlar hem karate sporu gelişmesi acısında hem bölgemiz Adıyaman ilimizi kültürünü, tarihini tanıtmak fırsatlarını buluyoruz. 14 -15 – 16 Temmuz 2017 tarihleri arasında ikincisini düzenleyeceğimiz Adıyaman Nemrut Komagene ve 15 Temmuz Şehitleri karate turnuvası sonrası önümüzdeki yıllarda ise Uluslararası Karate şampiyonası düzenlemeyi planlıyoruz”

İL TEMSİLCİSİ TEPEDEN TEŞEKKÜR

“Dünyanın huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman tarihin ve medeniyetin mistik havasını Karate ile harmanlayarak tüm Dünyaya gururla sunmaya hazırlanıyor” diyen Adıyaman Karate İl Temsilcisi Musa Tepe, bu organizasyon için emekleri bulunanlara teşekkür etti. Tepe, “Bu organizasyonda kendilerine desteklerini esirgemeyen ve emeklerinden dolayı Adıyaman İl Valimiz Abdullah Erin’e Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu’ya, Gençlik Spor il müdürü Fikret Keleş’e Milli eğitim Müdürü Mete Kızılkaya’ya ve bu organizasyonda büyük yardımları ile pay sahibi olan Adıyaman Karate Milli Takım Uluslararası Hakemlerimizden İsmail Günay Hocama ve Adıyaman Karate Antrenörlerimiz Bahri Erşahin, Şerif Saydam, Ahmet Özdoğru ile Orhan Pamuk’a teşekkür ederim” dedi. 

 

HABERE YORUM KAT