1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Adıgüzel ‘Gazeteciler Günü’ mesajı yayınladı
Adıgüzel ‘Gazeteciler Günü’ mesajı yayınladı

Adıgüzel ‘Gazeteciler Günü’ mesajı yayınladı

İş adamı Fatih Adıgüzel ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

A+A-

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Adıgüzel, “Basın iletişimin en temel taşlarından biridir. Basın toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.

Günümüzde teknolojik gelişmeler sonucu ulaşmış olduğumuz bilgi çağında basının önemi daha da artmıştır. Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, kamuoyunu ülke ve dünya gerçekleriyle buluşturan basın kuruluşlarımız, farklı görüşlerin seslendirilmesine de imkan sağlayarak, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendirmektedir.

 

Basının bu önemli sorumluluklarını yerine getirebilmesi için meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi de önemli bir konudur. Her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden, basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
 

 

HABERE YORUM KAT