1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Adı Ölüm Kavşağı
Adı Ölüm Kavşağı

Adı Ölüm Kavşağı

Diyarbakır-Elazığ yolunun Seyrantepe Spor Tesisleri'ne girişin olduğu kavşakta trafik ışıkları ve uyarı levhalarının bulunmaması kazalara davetiye çıkarıyor. Dün meydana gelen kazada 3 kişi ölümden dönerken,sürücülerin ve yayaların kabusü olan bu alana çö

A+A-

Diyarbakır'da plansız bir şekilde yapılan ve daha sonra ortaya çıkan eksikleri de defalarca dile getirilmesine rağmen çözümsüz bırakılan kavşaklar vatandaşın kabüsü haline gelmiş durumda. Şehir merkezi ve şehrin girişlerindeki ana yollarda bu şekilde olan çok sayıda kavşak bulunurken,hemen her gün meydana gelen ölümlü ve maddi hasarlı kazalardan da ders çıkarılmıyor.Bu kavşaklardan biri de Diyarbakır-Elazığ karayolunun Seyrantepe Spor Tesisleri'ne girişini sağlayan kavşak.

DEHŞET VERİCİ KAZALAR YAŞANIYOR

Daha önce gündeme getirilmesine rağmen eksikleri giderilmeyen bu kavşakta dün meydana gelen dehşet verici kaza görenleri korku içinde bıraktı. İki aracın çarpışması sonucu objektiflere ürkütücü kareler yansırken,şans eseri ölen olmadı. Hafif şekilde yaralananların ilk tedavileri olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılırken,kazanın oluş nedeni kavşakta trafik ışıkları ile geçişler için şart olan trafik düzenlemesi ve uyarı levhalarının olmaması olarak belirtildi.

'ÖNLEM ALMAK İÇİN NE BEKLİYORSUNUZ?'

Hemen her gün böyle kazalar meydana geldiğini, çevrede bulunan insanların karşıdan karşıya geçişlerde büyük sorunlar yaşadığını belirten vatandaşlar yetkililere tepkili. 'Önlem alınması için daha ne kadar insanın ölmesini ve yaralanmasını bekliyorsunuz?' diye tepki gösteren vatandaşlar,spor tesislerine giriş ve yine karşıdan karşıya geçişlerde araçlar için kavşak noktası olan bu alanın nizami hale getirilmesini istiyor. Yolun üzerinde aynı zamanda devlet kurumları,mahalle sakinleri ve okul kampüsü bulunduğunu hatırlatan vatandaşlar,defalarca dile getirmelerine rağmen önlem alınmadığını kaydettiler.

HABERE YORUM KAT