1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Adaylardan STÖ'lere ziyaret
Adaylardan STÖ'lere ziyaret

Adaylardan STÖ'lere ziyaret

“Yeni yaşam” şiarıyla seçimlere hazırlanan HDP'nin adayları, kentteki sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.

A+A-
HDP'nin Diyarbakır adayları seçim çalışmaları kapsamında kentteki sivil toplum örgütlerini ziyaret etti.
 
HDP'li adaylar Altan Tan, Feleknas Uca, Çağlar Demirel, Nesrin Şanlı, Edip Berk, İmam Taşçıer ve Sibel Yiğitalp ilk olarak Mezopotamya Yakınlarını Kaybedenlerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ni (MEYA-DER) ziyaret etti. HDP ve DBP'li yöneticilerin de eşlik ettiği adaylar daha sonra Temira Yasevi'nde YPJ'li Hafize Mutluve YPG'li Ramazan Hantaş için kurulan taziyeyi ziyaret ederek, ailelere başsağlığı diledi.
 
Annelerden seferberlik ruhuyla çalışma sözü
 
Adaylar taziye ziyaretinin ardından Barış Anneleri Meclisi'ni ziyaret etti.Burada annelerle bir araya gelen adaylar, anneleri dinledi. Anneler adına söz alan meclis üyesi Havva Kıran, “Seçtiklerimiz bu halka cevap olmalıdır. Bizler her gün çocuklarımızın cenazelerini omuzlamaktayız. Vekil olarak o meclise girecek olanlar bizlerin bu gözyaşlarını görmek zorundadır. Sadece seçim süreçlerinde değil her zaman barış isteyen annelerin yanında olmaları gerekiyor” diyerek, anneler olarak HDP'nin başarıya ulaşması için seferberlik ruhuyla çalışma kararı aldıklarını söyledi.
 
İşverenler: HDP barajı aşmalıdır
 
Ardından Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası'nı (DTSO) ziyaret eden adaylar Diyarbakırlı işverenlerin sorunlarını dinleyerek, bilgi alış verişinde bulundu. Burada konuşan DTSO Meclis Başkanı Celalettin Birtane, Kürt halkının tarihi bir süreçten geçtiğini ifade ederek, “Kürt halkı ve HDP bu süreçte başarır ve barajı aşarsa Türkiye'yi de bir despotizmden kurtaracaktır” dedi. DTSO Başkanı Ahmet Sayar ise listelerdeki farklılıkları zenginlik olarak gördüklerini belirterek, bu zenginliğin mecliste yer alması gerektiğini ifade etti.
 
Adaylar daha sonra Huzurevleri Mahalle Meclisi tarafından Kutlu Doğum Haftası kapsamında Özgür Yurttaş Derneği'ne verilen mevlide katıldı. Adaylar, HDP ve DBP'li yöneticilerin eşliğinde 78'liler Derneği'ni, Diyar TUHAD-DER'i ziyaret etti.

HABERE YORUM KAT