1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Adanalı sağlıkçılardan Diyarbakır'a gönül köprüsü
Adanalı sağlıkçılardan Diyarbakır'a gönül köprüsü

Adanalı sağlıkçılardan Diyarbakır'a gönül köprüsü

Sosyal sorumluluk projeleriyle öne çıkan Adana Sağlık Mensupları Derneği (SAMEDER) üyeleri, Çukurova'dan Batman ve Diyarbakır'a gönül köprüsü kurdu. Doktor, eczacı, veteriner ve tıbbi mümessillerden oluşan Adana heyeti, iki şehirde ihtiyaç sahibi aileleri

A+A-

SAMEDER'in üyelerini Batman'da Veşsi Kurtbaş Okuma Salonu öğretmen ve öğrencileri karşıladı. Doğu insanının misafirperverliğine hayran kalan Adanalılar, ziyaret ettikleri ailelere yanlarında götürdükleri hediye paketlerini verdi.

Batman'da Hasankeyf'i gezen SAMEDER üyeleri, daha sonra Diyarbakır'a geçti. Burada, Diyarbakır Surları, Sahabe mezarlıkları ve Süleyman Peygamber makamını ziyaret eden sağlık mensupları, daha sonra okuma salonlarını gezdi. SAMEDER Başkan Yardımcısı Dr. Önder Önen, gezinin çok verimli geçtiğini, dernek olarak çözüm sürecinin olumlu sonuçlanmasını umduklarını, bunun da ülke ekonomisine katkı sağlayacağını belirtti. Önen, kardeşliğin artması için doğu ve güneydoğu başta olmak üzere, başka illeri de ziyaret edeceklerini, özelikle üyelerinden bu konuda yoğun talep aldıklarını söyledi.

Kaynak: Timeturk 

HABERE YORUM KAT