1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'Adaletsiz kuruma savunma yapmıyoruz'
'Adaletsiz kuruma savunma yapmıyoruz'

'Adaletsiz kuruma savunma yapmıyoruz'

DİYARİNSESİ.ORG - Olay hakem Hüseyin Sabancı'nın taraflıyönetimiyle Diyarbakırspor'un katledilği dünkü karşılaşmanın ardından TFF Disiplin kuruluna sevk edildi.

A+A-

Yeşil-Kırmızlı Yönetim zehir zemberek açıklamasında TFF'yi suçladı ve şu açıklamayı yaptı...

ADALETİN OLMADIĞI BİR KURUMA SAVUNMA YAPMAYACAĞIZ...

"Koca kentin emeğini gasp eden ve geleceğini çalan sabıkalı Hüseyin Sabancı'ya sahip çıkan Futbol Federasyonu'nun kulübümüzü, futbolcularımızı ve yöneticilerimizi Profesyonel Disiplin Kurulu'na sevk etmesi bizi şaşırtmadı.

Bizi potansiyel suçlu olarak gören,her haksızlığı mubah gören bir anlayıştan bunun aksini bekleyemezdik. Kulüp olarak adil olduğuna inanmadığımız bir anlayışa karşı savunma yapmayacağız.Bakış açısı,kararları ve hatta vereceği cezalar bile az çok bilinen bu anlayışa karşı savunma yapmak temsil ettiğimiz halkın onurlu duruşuna ve haksızlıklara karşı olan şerefli direniş ruhuna hakaret etmek olur. Utanmadan twitterde paylaşım yaparak halkımızı kışkırtmaya ve insanların aklı ile alay eden vicdanı kara bir hakeme hak ettiği cezayı vermediğiniz ve mağduriyetimizi gidermediğiniz sürece sizi ve hiç bir kararınızı tanımayız."

HABERE YORUM KAT